Diktatörlüğe hukuksuz iadeye BM FRENİ!

Azerbaycan'ın Erdoğan rejiminin isteğiyle hukuksuz şekilde Türkiye'ye iade etmeye çalıştığı 3 isimden Taci Şentürk, BM yetkilileri tarafından uçağın içinden geri çıkarılarak koruma altına alındı!
Hizmet Hareketi'ne yönelik baskı, zulüm, yok etme gayreti hem yurtiçinde hem de Erdoğan'ın 'uzun kolu' marifetiyle yurtdışında devam ederken hukuksuz iadelerle ilgili çok kritik bir gelişme yaşandı. 

Azerbaycan'ın, Hizmet Hareketi'ne mensup 3 kişiyi Türkiye'ye iade edeceği duyurulmuştu. Bu kapsamda bu 3 isimden biri olan Taci Şentürk, Türkiye'ye gönderilmek üzere uçağa bindirildi. 

BM DEVREDE

Hizmet mensuplarının insan hakları örgütleri ve savunucuları ile birlikte yürüttüğü kampanyalar, sosyal medya üzerinden verilen tepkiler etkili oldu ve Taci Şentürk, Azerbaycan'da son anda Birleşmiş Milletler yetkilileri tarafından uçağın içinden çıkarıldı. Şentürk'ün BM tarafından koruma altına alındığı bildirilirken, Azerbaycan'ın Türkiye'ye iade etmeyi planladığı diğer 2 isimle ilgili son durum ise belirsizliğini koruyor. 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ