Davutoğlu: Devlete aile bulaşırsa damadının derdine düşersin

Davutoğlu, Diyarbakır'da Erdoğan ailesini hedef aldı, Erdoğan'ı, "Devlet yönetimine aile bulaştırılırsa çıkan ilk yangında devlete millete bakmazsın, çocuğunun, eşinin, kardeşinin, damadının derdine düşersin" sözleriyle eleştirdi.


Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, “Bunların bildiği sizin oyunuzu almak alamıyorsa da sizlere bir kayyum gönderip arkalarını sizlere dönüp gitmek” dedi.

Partisinin Diyarbakır’daki 1’inci Olağan Kongresi’nde konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.


“ÖNCE KÜRT’Ü MESELE HALİNE GETİRDİLER SONRA DA…”

Partisinin yerel yönetimler konusunda bakışını anlatan Ahmet Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir taraftan PKK terörü, diğer taraftan bu terörden beslenenler, sizlere, ülkemize ve milletimize huzuru, adaleti ve insan onuruna yakışır bir hayatı çok gördüler. Önce Kürt’ü bir mesele haline getirdiler sonra da Kürt meselesini çözümsüzlüğe mahkum ettiler. Bunların bildiği sizin oyunuzu almak alamıyorsa da sizlere bir kayyum gönderip arkalarını sizlere dönüp gitmek. Sandığa karşı dağıl koyanlar da size kime oy verirseniz verin atadıkları bir KCK komiseri ile kendi istediklerini yapanlar da bu milletin bu iradesini bir daha teslim alamayacaklar. Ne kayyum ne KCK komiseri, demokratik ve vatandaşlarımızın iradesine dayalı bir sistem öngörüyoruz.”

“KHK DÜZENİ DE KAYYUM DÜZENİ DE BİTECEK”

“Sizleri yoksulluğa mahkum ederek iktidar olanların düzenini bitireceğiz” diyen Davutoğlu, “Gelecek Partisi KHK düzeninin de kayyum düzeninin de bitmesi için yola çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

“90’LI YILLARA DÖNÜŞ VAR”

Davutoğlu şöyle konuştu:

Ülkemizde bütün başlıklarda bir geriye dönüş bir anlamda 90’lı yıllara dönüş var. Bu koalisyon ortakları her şeyin değer kaybetmesine sebep olurken, adeta her şeyimizi değersizleştirmek için ant içmişler. Çünkü eski Türkiye’ye aşık oldular. Eski Türkiye demek her şeyimizin değerinin düşürülmesi ve kaybedilmesi demek. İşte bakın, paramızın değerini nasıl düşürdüler. Paramızın değerinin nerelere düştüğünü görüyorsunuz. Dolar, euro, altın başını aldı gidiyor. Şimdi bu iktidardan, Cumhurbaşkanı’ndan, Ekonomi Bakanı’ndan bir cevap, bir çözüm, bir açıklama duydunuz mu? Bu konuyla ilgili geçmişteki sözlerinin arkasında durabildiler mi? Hayır duramazlar.”

“KURU BENDEN ALDIKTAN SONRA ÜÇ KATINA ÇIKARDILAR”

Kendi başbakanlığı döneminde 2016 Mayıs’ında dolar kurunun 2.85 olduğunu ve bugün 7.30’a yükseldiğini ifade eden Gelecek Partisi lideri, “Üç katına çıkardılar. Geçmişi konuşamaz bunlar peki bugünü konuşuyorlar mı? Bugünü de konuşamazlar. Ortada bir tek yetkili yok” diyerek şöyle devam etti:

“Dolar cirit atıyor, euro cirit atıyor, altın cirit atıyor ama ortada bir tek babayiğit yok ki bunu açıklayabilsin. Bütün medya kanalları, gazeteler, televizyonlar, sosyal medya trolleri var ama bir tek kişi çıkıp yangın yerine dönen ekonomi ile ilgili tek bir cümle kuramıyor. Ülke yanıyor bunlar Ekonomi Bakanını kurtarmaya çalışıyor. Hepsi bakanın arkasındaymış, bakanı koruyacaklarmış. Milletle dayanışmaya girmek yerine bakanla dayanışmayı tercih ettiler. Şu anda bu ülkeyi yönetenlerin görevi bakanı korumak değil Türk Lirası’nı korumak” diye konuştu.

“DEVLET BİNASINA AİLE SOKULMAMALI”

“Devlet yönetimine aile bulaştırılırsa çıkan ilk yangında devlete millete bakmazsın, çocuğunun, eşinin, kardeşinin, damadının derdine düşersin” diyen Davutoğlu, “Devlet binasına aile sokulmamalı. Ekonomi uçuruma gidiyor sorumlusu yok. Kimden hesap soracak bu millet? Bunlar ne hesap veririz ne de sorumluluğu alırız diyorlar. Hesap soracaksanız dış mihraklar orada karanlık odaklar orada onlara hesap sorun diyorlar. Bunlar komplo dizilerinin dünyasında yaşıyorlar. Ekonomiyi de bu komplocu uyduruk akılla yönetebileceklerini zannediyorlar. Milletimizin aklına, zekasına hakaret ediyorlar. Daha da ileri gidiyorlar kendilerini eleştiren, hesap soran vatandaşa ‘köpeklerin havlaması’ diyor bu iktidarın temsilcileri.”

“TWEET ATIP DURUYORLAR”

Ahmet Davutoğlu konuşmasında ayrıca şunları dile getirdi:

“Ekonomi bu krizden nasıl çıkacak, bu mutfaktaki yangın nasıl söndürülecek, bu işsizlik, dolar, enflasyon nasıl düşürülecek bunları dert etmiyorlar. Kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Her biri sosyal medya kahramanına dönmüş, tweet atıp duruyorlar, en fazla yapabildikleri bu. Türkiye bir sosyal medya platformu değildir ve bir sosyal medya mantığıyla yönetilemez.

Cuma günü nihayet medya Cumhurbaşkanı’na ekonomiyi sorma cesaretini gösterdi. Cevap ne mi oldu? Bugünle 20 yıl öncesinin mukayesesi yapıldı. 2002’ye gitmeye gerek yok 4 yıl önceyle kıyaslayın bugün neredeyiz ona bakın. Sayın Cumhurbaşkanı bir ekonomik kriz olduğunu düşünmüyor. Bu iktidar mutfakta yangın olduğuna inanmıyor. 2002’deki buzdolabı satışlarından bahsediyor hala. Ekonomideki makro mikro dengeler alt üst olmuş, baş aşağı gidiyoruz bu iktidarın en derin ekonomi analizi buzdolabı üzerinden. Doğru ama buzdolabı önemli hepimizin evinde var ama daha da önemlisi vatandaş 2020’de o buzdolabını artık dolduramıyor. Erdoğan’ın ekonomiyle ilgili tek derdi bakana yapılan saldırılarmış. Ülkenin ekonomisi yanıyor, ülkenin Cumhurbaşkanı bırakın yangını görmeyi yangının varlığını bile kabul etmiyor.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ