‘Damat’ın yoksul sofrasındaki iftarına tepkiler: ‘Ben olsam seni eve almam’

Damat Berat Albayrak’ın yoksul bir aile ile iftar yapması ve Twitter’da paylaşmasına sosyal medya kullanıcılarından ilginç yorumlar geldi.
Vatandaşlar ekonomik sıkıntılardan sorumlu tutulan Albayrak’a ‘görün millet ne halde’ yorumları yaparak tepki gösterdi. Bir sosyal medya kullanıcısı da Albayrak’a ‘ben olsam seni eve almam’ dedi.

Yenilenen seçim çalışmaları kapsamında AKP MYK’da 23 Haziran öncesi “Ramazan ayının iyi değerlendirilmesi ve ev ziyaretlerinin artırılması” konusu değerlendirildiği ve Erdoğan’ın da bu süreçte hassas olunması, gösterişten şatafattan uzak durulması için talimat verdiği biliniyordu.

Sıkıntıdaki ülke ekonomisi yüzünden zor günler geçiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da seçmen ile iftarda buluştu. Kadir ve Suna Kılıç çiftine misafir olan Albayrak sosyal medya hesabından iftar yemeğinin görüntülerini paylaştı.


Bakanın paylaşımına 31 Mart seçimlerinin sonucunun AKP’lileri saraydan halka daha da yaklaştırdığı yönünde yorumlar yapıldı. İşte Bakanın paylaşımı ve yapılan yorumlardan bazıları:

Bakan Albayrak’ın paylaşımı: İftarda, Şeymanur, Sümeyye, Fatmanur, Ayşe ve Betül isimlerinde dünya tatlısı kızlarıyla, Kadir bey ve Suna hanıma misafir olduk. Beş kızdan sonra ilk erkek çocuklarını bekleyen Kılıç ailesinin, Mustafa Emin’e sağlıkla kavuşmalarını ve mutluluklarının daim olmasını diliyorum.

 

Bugünleri de mi görecektik. Ekrem Başkan sizi saraydan indirmiş.
 

Görün millet ne halde
 

Şimdi de bu moda oldu.
 
Ben olsam seni eve almazdım

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ