Cumhur İttifakında ‘Karpuz’ krizi

Kayseri’de AKP’li Büyükşehir ve Melikgazi belediyelerinin esnafı isyan ettiren kepçeli karpuz operasyonunu etrafındaki AKP ve MHP’nin atışması sürüyor


Kayseri Melikgazi Belediyesinin Yavuz Turhal adlı esnafın karpuzlarını kepçeyle toplaması Cumhur İttifakını oluşturan AKP ve MHP’nin arasını bozdu. Turhal’ın pazar yerinde sattığı faturalı karpuzlarına el konulduğu sırada çektiği video Kayseri’de iki partinin mensuplarını karşı karşıya getirmişti.

MHP Kayseri milletvekili Baki Ersoy Turhal’a sahip çıkarak AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Melikgazi Belediyesi’ne tepki göstermiş, Ersoy’a cevap da AKP eski Kayseri milletvekili ve eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’dan gelmişti.


AĞABABASINI YAPIYORUZ

Turhal’ı savunan MHP’li Ersoy bu sefer de AKP’lilere seçimlerde kullandığı gönül belediyeciliği sloganını hatırlattı. Ersoy’a cevap AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’tan geldi. Büyükkılıç “Gönül belediyeciliğinin ağababası yapıyoruz” diye konuştu.

AĞAYI DA PAŞAYI DA TANIMIYORUZ

MHP’li Ersoy ”Ağayı da paşayı da tanımıyoruz” diyerek tepki gösterdi. Paylaşımında Ersoy, “Bu şehirde teşkilatımız olarak ‘Ağayı da, paşayı da’ tanımıyoruz. Bizim bildiğimiz tek şey yapılan yanlışlara karşı bu sıkıntılı günlerde Kayserili hemşehrimizin yanında olmak ve onlara Allah rızası için hayırlı işler yapabilmek. Bizim Sevdamız Kayseri.” ifadelerini kullandı.


   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ