Cübbeli Ahmet: “Doğu Perinçek’e dua ediyorum”

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Doğu Perinçek için “Bu adam memleketimizi devletimizi müdafaa etti, ona teşekkür ediyorum, dua ediyorum” dedi.
Habertürk’te Veyis Ateş’in sorularını yanıtlayan Ahmet Mahmut Ünlü, ‘Ermeni Soykırımı konusunda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ndeki dava sürecinde üstlendiği role dikkat çeken Ünlü, şunları söyledi:


“Beniz sevmez diye biliyorum. Sevmesin. Ben tanışmadım, görüşmedim ama sevmez diye düşünüyorum. Tipten şekilden kaybediyorum. Ammavelakin Ermeni meselesinde vatanımızı devletimizi müdafaa etti, ben ona teşekkür ediyorum, dua ediyorum. Çünkü memleketimize milletimize bir fayda getirdiysen, tamam. İtikati şusu busu… Gerçi ‘Ben ataist değilim, ben Müslümanım’ dedi. Böyle bir beyanını da geçen de gördüm. Mühim değil. Velev ki vatanımıza milletimize sahip çıkan adam imansız olsun. O Allah’la arasındaki sorun. Ama biz aynı gemideyiz. Bu geminin deliklerini tamir edip su almaması için canımıza malımızla fedakarlık edeceğiz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ