CNN Türk muhabirinden depremzedelere: Sıcacık çadırlarında mutlu oturuyorlar

Elazığ ve çevre illeri vuran, 22 kişinin ölümüne, bininin de yaralanmasına neden olan 6.8'lik deprem sonrası, sokaklarda kalan vatandaşlara yardım için seferberlik başlatılırken, yandaş medyanın 'pembe tablo' çizme çabası, sosyal medyada tepki gördü.


Son olarak CNN Türk'ün, deprem yerinden bildiren muhabirinin, depremzedelerin bulunduğu çadırlardan birine girerek, "Çok sarsıntı oldu. Ama huzurla bu çadır içinde oturuyorsunuz" demesi eleştirileri de beraberinde getirdi. 

Muhabirin, ilk gafının ardından ısrarla 'mutlu depremzede' tablosu çizmeye çalışan sözleri ve tutumu tepkinin daha da büyümesine neden oldu.


Bahse konu CNN Türk muhabiri, depremzedelerin 'sıcacık çadırları' içinde ne kadar mutlu olduklarını anlatmaya çalışırken, çadır içindeki depremzedeler, "Kapılar açılmalı, çocuklar hep üste üste bindi" karşılığını verdi. Muhabir 'mutlu depremzedeler' vurgusu yapmaya devam etti ve, "Şu anda bulunuduğunuz manzaradan mutlusunuz. Dün tedirginlikle dışarıda geçirmişlerdi zamanlarını. Bugün sıcacık çadırları içinde oturuyorlar, mutlular. Bu mutluluk da, insanların çadırları evlerinin yakınlarına kurmalarından. Çadırları evlerine yakınlarına kurdukları için de mutlu bir şekilde, hem evlerinin yakınında eşyalarını, yiyeceklerini getiriyorlar. Birazdan çayları da kaynamak üzere, çaylarını demlemek üzereler. Sıcacık çaylarını içecekler" ifadelerini kullandı.
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ