Cizre Kaymakamlığı Binasında bir intihar girişimi daha: ‘Borçlarım var’

Cizre’de Kaymakamlık Binasında, 2 gün önce işitme engelli Nezir Kılıç’ın intiharının ardından, D.O adlı bir vatandaş daha ‘Borçlarım var’ diyerek kafasına silah dayadı.
Şırnak’ın Cizre ilçesinde Kaymakamlık binasında iki gün önce kendisini 4’üncü kattan atarak intihar eden engelli Nezir Kılıç’ın ardından dün de bir intihar girişimi yaşandığı öğrenildi.

BORÇLARIM VAR

İddiaya göre kaymakamlık binasına “Borçlarım var” diyerek giren D.O. isimli vatandaş silahla intihar girişiminde bulundu. Binanın bodrum katında kafasına silah dayayan D.O kendisini öldüreceğini söyledi.


POLİS İKNA ETTİ

İhbar üzerine olay gelen Özel Harekat polisleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Binaya giren uzman polisler D.O’yu intihar girişimden vazgeçirmeye çalıştı. Borçlarından bunalan D.O bir süre devam eden diyalogların ardından intihar etmekten vazgeçti. Silahını teslim eden yurttaş, polisler tarafından gözaltına alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Çevrede toplanan kalabalık ile polislerin uyarısının ardından dağıldı.

YARDIM İSTEMEYE GİTMİŞTİ İNTİHAR ETTİ

Cizre’de Kaymakamlık Binasına 2 gün önce gelen işitme engelli, 4 çocuk babası Nezir Kılıç adlı vatandaş kaymakamlığın 4. katından kendisi aşağı atarak intihar etmişti. Hayatını kaybeden Kılıç’ın aynı zamanda epilepsi hastası olduğu ve aldığı yardımlarla geçindiği öğrenildi. Nezir Kılıç’ın eşi Kibariye Kılıç, eşinin Kaymakamlıktan yardım istemeye gittiğini sonra da bu intihar olayının yaşandığını söylemişti.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ