CHP’li Tanal: Meclis’in boş lojmanları yurtsuz öğrencilere tahsis edilsin

CHP’li Mahmut Tanal, Meclis’in Ankara Çankaya’daki boş lojmanlarının öğrencilere tahsis edilmesi için TBMM Başkanı Şentop’a çağrıda bulundu.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yerleşemeyen, fahiş fiyatlar nedeniyle ev kiralayamayan ve özel yurtlarda kalamayan öğrencilerin barınma sorunlarına dikkat çeken CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Meclis’in boş lojmanlarının kapılarının öğrencilere açılması gerektiğini söyledi.

TANAL ŞENTOP’A ÇAĞRIDA BULUNDU


Sosyal medya üzerinden TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a çağrıda bulunan Tanal, “Birçok vali ve belediye başkanı, yurda yerleşemeyen öğrenciler için harekete geçti. TBMM Başkanlığı da elini taşın altına koymalıdır. Meclis’in boş lojmanları var. Sn. Mustafa Şentop önayak olmalı ve Meclis'in boş lojmanları öğrencilere tahsis edilmelidir” ifadelerini kullandı.

MECLİS’İN 20’DEN FAZLA LOJMANI BOŞTA

CHP’li vekil Mahmut Tanal’ın soru önergesini cevaplandıran TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Meclis’in Ankara Çankaya’daki personel lojmanlarının 22 blok ve 220 konuttan oluştuğunu açıklamıştı. Bilgiç, lojmanlardan istifade eden personel sayısının 194 olduğunu belirtmişti. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ