CHP'li Kuşoğlu, Erdoğan'ın Hacıbektaş ziyareti öncesi Kılıçdaroğlu'nun verdiği talimatı açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'li Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok'a 'protestoya meydan verilmemesi' yönünde talimat verdiğini açıkladı.

Cemevi ziyareti çok tartışılan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son hamlesi Hacıbektaş'ı ziyaret etmesi oldu. 

Hacı Bektaş Veli etkinliklerine ilk kez katılan Erdoğan'ın bu hamlesi 'seçim kampanyası' olarak yorumlanırken CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Erdoğan'ın ziyareti öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP’li Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok’a, 'Erdoğan’ı karşılamaya gitmesi ve protestoya meydan verilmemesi' talimatını verdiğini açıkladı.


KRT’de yayınlanan "Haftasonu Panoraması” programına konuk olan Kuşoğlu, Erdoğan'ın ziyaretinin önemli fakat samimi olmadığını da vurguladı. "Amaç siyaseten kullanmak" diyen Kuşoğlu, ziyarete ilişkin görüşlerini "Bunun samimiyetsiz bir yaklaşım olduğu belli, çok fazla ilgi çekeceğini düşünmüyorum. Bitmiş bir iktidar söz konusu, ne yaparlarsa yapsınlar tutunamayacaklar” ifadeleriyle anlattı.

Kuşoğlu şunları söyledi: 

'SAMİMİ BİR ZİYARET DEĞİL'

“İktidarda olduğu süre boyunca, ondan öncesi de var, cemevlerini ibadethane olarak görmeyen sürekli olarak eleştiren bir Cumhurbaşkanı’nın, bir AKP liderinin bugün cemevlerini ziyarete gitmesi, Hacı Bektaş’a ilk defa gidiyor olması ki, şimdiye kadar hemen hemen tüm Başbakanlar, Cumhurbaşkanları Hacı Bektaş ziyareti yapmışlardır; bu 751. anmaydı, hepsi ondan önceki anmalara katılmışlardır. Bunlara memnun oluyorum aslında, bu tavır normalde toplumsal barışı sağlaması gereken ziyaretler, ülkenin cumhurbaşkanı ilk defa ziyarette bulunuyor, bu güzel bir hadise… Ama samimi bir ziyaret değil. Amaç siyaseten kullanmak. Yine de evvelki akşam Genel Başkanım Sayın Kılıçdaroğlu ile görüştüğüm zaman; ‘belediye başkanı ile görüştüğünü talimat verdiğini, Cumhurbaşkanının karşılamasına katılmasını, protestoya meydan verilmemesi talimatını verdiğini’ söyledi."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ