CHP’li Bozkurt: Zarrab’ın dağıttığı 800 milyon dolar rüşveti alan bakanlar hangileri?

Reza Zarrab’ın kuryesi Adem Karahan’ın Türkiye’de İran’ın petrol karşılığı parasını sisteme sokabilmek için kurduğu kirli para sistemini doğrulayan ifadesi ‘rüşvet kime verildi’ tartışmasını da beraberinde getirdi.


Karahan, milyarlarca dolar aklayan Zarrab’ın Türkiye’deki işlemler için yüzde 8 komisyon dağıttığını söylemişti. Amerikalı savcılara göre bu komisyonun miktarı en az 800 milyon dolar.

“80 MİLYON DOLARI TEK BAŞINA ALAN SİYASETÇİ KİM?”


Kuryenin açıklamasına dikkat çeken CHP 25. ve 26. dönem milletvekili Hüsnü Bozkurt, “Her gün sormalıyız” diyerek şu iki soruyu sordu: 1) Zarrab’ın dağıttığı 800 milyon dolar rüşveti alan bakanlar hangileri? 2) Rüşvetin %10 u olan 80 milyon doları tek başına aldığı söylenen siyasetçi kim?”

“ZARRAB’A DARBE YAPAN POLİSLER NEDEN HAPİSTE ÇÜRÜYOR?”

Bozkurt’un paylaşımına birçok sosyal medya kullanıcısı destek oldu. ‘Çağlayan kahveci’ isimli kullanıcısı, Zarrab’ın suç ve rüşvet şebekesini ortaya çıkaran ve halen tutuklu bulunan polislerden Mehmet Akif Üner’i hatırlatarak, “Şu soruyu sor bakalım: Reza Zarrab soytarısına darbe(!) yapan Başkomiser Mehmet Akif Üner ve diğerleri neden hapiste çürüyor?” sorusunu sordu. Birçok kullanıcısı Zarrab’la ilişkileri ortaya çıkan bakanların yargılanması gerektiğini kaydetmişti.

DAVUTOĞLU DA “TÜRKİYE’DE YARGILANSAYDI” DEDİ

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da Zarrab ve işbirlikçilerinin Türkiye’de yargılanmaları gerektiğini kaydederek, “Türkiye’de yargılansaydı birtakım ülkelerin esiri olunmazdı” yorumunda bulunmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ