CHP, AKP’lilerin ‘dine aykırı’ söylemleri için Diyanet’e çağrı yaptı

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, AKP'li yöneticilerin dine aykırı söylemlerine karşı Diyanet İşleri Başkanlığı’na mücadele başlatması çağrısında bulundu. Tanal, AKP’lilerin Erdoğan’a pek çok yüce sıfat atfettiği sözlerini tek tek şöyle sıraladı.


Son günlerde Başkan Ali Erbaş’ın söylemleriyle tartışmaların odağına yerleşen Diyanet İşleri Başkanlığı’na CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’dan dikkat çekici bir çağrı geldi. Tanal, AKP’lilerin dine aykırı söylemleri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a atfettikleri yüce sıfatlara karşı Diyanet’in savaş vermesi gerektiğini söyledi.

‘DİYANET’E ÖNERİMDİR’ 


Tanal, “Medya gücünü artırmayı hedefleyen, müftülere sosyal medyayı aktif kullanmaları talimatını veren Diyanet’e önerim, acilen AKP’lilerin zihinleri bulandıran, tekfirci, dine aykırı söylemlerine karşı savaş vermelidir” dedi.

‘RUZİ MAHŞERDE BERAT BELGENİZ OLACAK’

Mahmut Tanal’ın sosyal medya hesabından paylaştığı AKP’lilerin “dine karşı” olduğunu belirttiği sözleri şöyle:

– AKP Sivas Milletvekili ve eski Bakan İsmet Yılmaz: “Ak Parti adayına vereceğiniz destek, ruzi mahşerde beraat belgeniz olacak.”
– AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar: “Yarın mahşerde Allah’ın karşısına çıktığınız zaman, Allah o emaneti bize verdiğinizden dolayı size inşallah hiçbir hesap sormayacak.”

‘CUMHURBAŞKANI BİZE ALLAH GİBİ GELİYOR’

– AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar: “Cumhurbaşkanı denince bize Allah gibi geliyor.”
– AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki: “Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin!”
– AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız: “Sayın cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden de defteri vermek istemiyorum.”

‘ERDOĞAN BEYEFENDİNİN SÜNNETİ’

– Milli Savunma Bakan Yardımcısı ve AKP eski Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, düğünde evlilik cüzdanını geline verirken “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin bir sünneti var biliyorsunuz” ifadesini kullandı.
AKP eski Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin: “Sayın başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir.”

‘BİZİM İÇİN İKİNCİ PEYGAMBER’

– AKP eski Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser: “Sayın Tayyip Erdoğan’a biz o kadar bağlıyız ve aşığız ki, bizim için adeta ikinci peygamberdir.”
– AKP eski İstanbul Milletvekili Oktay Saral: “Allah, Başbakanımızı bizim başımıza nasip ettiği için her gün iki rekat şükür namazı kılmamız gerekir.”
– AKP eski Düzce Milletvekili Fevai Arslan: “Türkiye’nin başında öyle bir lider var ki dünya liderliği kabiliyetinde ve Allah’ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider var.”

‘RİZE, İSTANBUL VE SİİRT DE MÜBAREK, ÇÜNKÜ…’

– Büyükelçi olarak atanan eski bakan Egemen Bağış: “Ülkemizde eğer Urfa şanlıysa, Antep gaziyse, Maraş kahramansa, Rize, İstanbul ve Siirt de mübarektir. Çünkü bu 3 şehir, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük liderinin doğmasına vesile olmuştur.”
– Sosyal medyada paylaşılan görüntülere göre, mescitte yerel seçimlerde AKP’nin seçim başarısı için dua eden ‘hoca’, muhalefetten bahsederken “Bu kafir Güruha fırsat verme” dedi.
– AKP Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkan aday adayı Mustafa Göktaş: “Erdoğan’a oy verdikten sonra cennettin anahtarı cebinizdedir. Bunu iyi bilin.”
– 31 Mart 2019 seçimi öncesi Haliliye Şenocak Mahallesi’ne giden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül için “Urfa, peygamberler şehridir. 1 Nisan’da beyaz güller açacaktır” şeklinde oy istendi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ