Cezaevlerinden sonra üniversiteliler de yurtta yerde yatıyor

Üniversite öğrencilerinin 10’da biri kadar yurt olanağı sağlayan Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdu, talep fazlası öğrenciler için yerde yatak dönemi başlattı. Öğrenciler, spor salonu, mescit gibi yerlere konan yer yataklarında yatıyor.


Artvin Çoruh Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdu (KYK) yönetimi, öğrencilerin yatması için bodrum katlara, spor salonuna ve mescide yataklar yerleştirdi.

FAZLADAN 500 KAYIT ALINDI


600 kişilik Çoruh Kız Yurdu’nun kapasitesinin artırılması için ek bina inşaatına başlandı. Yurt yönetimi, ek bina inşaatı tamamlanmadan öğrenci kayıtlarını almaya başladı. 500 öğrenci fazladan kayıt alındı. Yeni döneme yetiştirilemeyen ek binaya kayıtları yapılan öğrenciler de sokakta kaldı. Yurt yönetimi bodrum katlarına, mescide ve spor salonuna yataklar dizdi.

YERDE YATMAK İÇİN 240 TL ÖDÜYORLAR

Birgün’ün haberine göre yurda yerde yatmak için haftalık 60 TL ödeyecek olan öğrenciler, misafir öğrenci olarak göründükleri için yemekhane yardımından da faydalanamayacak. Kapasite üzerinde öğrenci bulunması nedeniyle de banyo ve tuvalet yetersiz kalırken, öğrencilere dolap ve masa da verilmedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ