Cezaevinde kanser olan KHK’lı Ümit Gökhasan hayatını kaybetti

Kanserli bir hasta olarak 7 ay cezaevi koşullarında yaşamaya mecbur bırakılan KHK’lı komiser Ümit Gökhasan dün gece yarısı hayatını kaybetti.


Cezaevinde mide kanserine yakalanan ve 3. evreye gelene kadar tahliye edilmeyen KHK’lı komiser Ümit Gökhasan öldü.  KHK’lı komiser Ümit Göksahasan’ın ölüm haberini Twitter’dan duyuran Şükran Gökhasan, “Güzel dostlar nefesimi, oksijenimi her şeyimi kaybettim. Eşim Ümit Gökhasan veda etti. Allahım eşime merhamet eyle. Ben şahidim. Eşim tertemiz bir ömür yaşadı. Onu merhametinle karşıla. Cenneti alada Efendimize en yakın komşu eyle.” dedi.

“AMELİYATTAN 14 GÜN SONRA CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ”


Cemaat soruşturmaları kapsamında 8 Mart 2017’de tutuklanan Ümit Gökhasan’ın şikayetleri Ağustos 2019’da başladı. Ancak süreçler uzadığı için hastaneye geç götürüldü. Ocak 2020’de mide kanseri teşhis konuldu. 13 Şubat 2020’de Eskişehir Osmangazi Tıp Fakültesi Hastanesinde midesinin tamamı ve yemek borusunun yarısı alındı. Ameliyattan 14 gün sonra tekrar Afyon Cezaevine gönderilen Gökhasan’ın kemoterapi tedavisi, Türkiye’de Mart 2020’de başlayan ve cezaevlerini de etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle aksadı. Kemoterapi geç kaldığı için tümör başka organlarına da sıçradı. Hastalık 3. evreye kadar geldi.

CEZAEVİNDE KALABİLİR RAPORU VERİLDİ

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu, 18 Haziran 2020’de “Hasta hayatını yalnız idame ettirebilir, infazın tehirine gerek yoktur” diye rapor verince tahliye edilmedi. Hastane raporunu dikkate alıp kanserli hastası tahliye etmeyen Afyon Savcılığı’nın kararına Gökhasan’ın ailesi itiraz etti. Bu kez Ümit Gökhasan’a yüzde 80 engelli raporu verildi. Durumu tekrar değerlendirildi ve 7 Ağustos 2020’de tahliye edildi. Ancak çok geç kalınmıştı. Bir süre evinde kemoterapi alan Ümit Gökhasan bir ay önce durumu ağırlaşınca Afyon Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu geçen hafta ağırlaştı. Tümör kemiklere, ciğerlere ve safra kesesine sıçradı. Safra kesesine stent takılmak üzere ameliyata alındı. Ve dün gece yarısı hayata veda etti.

“SİCİLİN NEDEN BU KADAR TEMİZ”

En son Bitlis’te komiser olarak görev yapan Gökhasan, Kasım 2016’da ihraç edildi. Cemaat soruşturmaları kapsamında Bank Asya hesabı ve Bylock kullandığı gerekçesiyle 6 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırılan Ümit Gökhasan’ın dosyası Yargıtay’da bulunuyordu. Ümit Gökhasan’a yargılanma ve ifade verme sürecinde “Senin sicilin neden bu kadar temiz?” diye soruldu.


Şükran Gökhasan, eşinin son durumunu iki gün önce bu fotoğrafı paylaşarak anlatmıştı: “Eşimin son hali budur Allahım ne olur yardım et, şifa ver, bütün hastalara güç kuvvet ver Yarabbim, dayanma gücü ver, kolaylaştır, zorlaştırma, senin gücün her şeye yeter, şifalar ver, bizleri de sevindir, mutlu huzurlu olmaya çok ihtiyacımız var, herkese şifalar istiyorum. amin.”


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ