Cem Uzan’ın ‘Konuşma vakti’ meğer ‘Yalvarma vakti’ymiş

12 haziran’da konuşacağını duyurarak merak uyandıran Cem Uzan, Instagram’dan açıklama yaptı. AKP’nin el koyduğu Berke Barajı için Erdoğan’dan yardım istedi.
Hakkında açılan davalar nedeniyle Fransa’ya yerleşen Cem Uzan yaklaşık bir ay önce Twitter hesabından merak uyandıran bir paylaşımda bulundu. Uzan, sosyal medya hesabından ‘Konuşma vakti 12 Haziran’ notuyla bir pencere fotoğrafı paylaştı. Cem Uzan sözünü tuttu. Instagram hesabından yazılı bir açıklama yaptı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet büyüklerinden mağduriyetinin giderilmesi talebinde bulundu.


BERKE BARAJI İÇİN YARDIM İSTEDİ

Sosyal medya hesabından yazdığı mektubu paylaşan Uzan, Berke Barajının öz sermayeleriyle yapıldığının altını çizdi. “Bu baraj Türkiye’ye olan inancın bir simgesidir. Bu dev eseri vatanımıza kazandırdığımız için ben ve ailem ilelebet gurur duyacaktır. Bugün 16 yıl sonra ailemin mağduriyeti halen devam etmektedir” dedi.

Cem Uzan paylaştığı video ile Berke Barajı konusundaki mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.
  ERDOĞAN’DAN YARDIM VE ADALET İSTEDİ

Anne ve babasının hala arandığını söyleyen Uzan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan adalet beklediği belirtti. Uzan mektubun son bölümünde Erdoğan ve devlet büyüklerine seslendi. “Muhterem Cumhurbaşkanım ve saygı değer devlet büyüklerim, sizlerden istirhamım hakkaniyet ile bu mağduriyetin giderilmesidir. Bu haksızlığın giderilmesini ve mağdur edilen her bireyin haklarına kavuşmasını yüce Allah’tan niyaz ederim” şeklinde ifadeler kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ