‘Bugün İstanbul için seçim günü... İstanbullulara bir çağrım olacak…’

Üç aydan fazla zamandır hemen hepimizin tek bir gündem maddesi var: Seçim…


Önce ülkenin bütününde kentleri yönetecek kişi ve kadroları belirlemek için yapılan yerel seçimle meşgul olduk; ardından İstanbul seçiminin iptali geldi ve o karar eşliğinde tekrar seçimi konuştuk. Kim bilir ne kadar mürekkep tüketildi bu üç ayda tek bir konu için…Oysa etrafımız ateş çemberi ve etrafımız bir tarafa, dünyanın uzak köşelerinde meydana geldiği halde bizi ve ülkemizi ilgilendiren pek çok gelişme yaşanıyor.

Hayır, İstanbul ve seçimi hepsinden önemli kabul edildi bu üç ay boyunca.


Acaba hata mı ettik?

Bu sorunun cevabı, ülkemizin geleceği ve bugün gerçekleşecek seçimin sonucuyla yakından ilgili…

Kendi hesabıma o soruya yine de cevap verebilirim: Hayır, yanlış yapmadık. Yerel seçim de öyleydi, ardından gelen bir tek kentin belediye başkanlığı için yapılacak seçim de herbirimizin ve ülkemizin kaderi açısından çok önemli.

Yazımı erken saatlerde okuyacak olan İstanbullulara tavsiyem, neredeler ve ne işle meşgullerse hiçbir şeyi bahane etmeyip mutlaka sandık başına gitmeleri…

Tek bir oyun bile hayati önem taşıdığı bir seçim bu…

Akşam son üç yıldır olduğu gibi yollarını eskittiğim televizyon kanallarının ekranları bana yine kapalı, ama yine de değerlendirme yapmam için fırsatım olacak. Önce saat 20.30 civarında t24 kanalında, ardından da -herhalde 22.30 sonrasında Medyascope kanalında o saate kadar beliren durumu değerlendireceğim.

Her iki kanal da internet üzerinden yayın yapıyor ve YouTube üzerinden de erişilebiliyor.

Bakalım nasıl bir yarına uyanacağız.

Bu yazı Fehmi Koru'nun blogundan alınmıştır
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ