Bu ne acele! Daha pankart açacaktık

Basın açıklaması yapmak isteyen KHK’lı aktivistler Mahmut Konuk ve Cemal Yıldırım, eylem yapmak için geldikleri kamu binası önünde, daha pankart bile açamadan gözaltına alındı.
15 Temmuz sonrası AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı Kanun Hükmündeki Kararnamelerle (KHK) işten atılanlar seslerini çeşitli yollarla duyurmaya çalışıyor. Maliyede çalışırken KHK ile işinden olan Cemal Yıldırım ile KHK’lı eski sağlık çalışanı Mahmut Konuk da yaptıkları sokak eylemleriyle işlerine geri dönmek için çaba sarf ediyor. İkili genelde, eylemlerinin ardından soluğu polis merkezinde alıyor. Dün yine eylemde olan Yıldım ve Konuk, kamu binası olan Mahmut Konuk’un eski işyerinde eylem yapmak istedi. Polis, bu sefer ikilinin eyleme başlamasını bile beklemedi. Eylemciler taşıdıkları pankartı dahi açamadan kendilerini polis otosunda buldu.


POLİS KENDİNİ AŞTI

Eylemcilerden Mahmut Konuk, valiliğin sözlü talimatını yerine getiren polislere Anayasal hak uyarısı yaparak, ‘Sizi suç işletiyorlar’ uyarında bulundu. İfadelerinin ardından serbest kalan eylemcilerden Cemal Yıldırım da, daha pankart bile açmadan gözaltına alınmalarını sosyal medya hesabından şu ifadelerle eleştirdi, ‘Bu gün Mahmut Konuğun işyeri önünde eylem günüydü. Pankartı açmamızı dahi beklemeden gözaltına alındık. Ankara polisi kendini aştı artık, otururken, önlük giyerken, pankart kapalıyken gözaltı. Bu korku, gitmekte olanın korkusu. Bunca baskı sizi kurtaramayacak. Biz kazanacağız’


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ