Bolu Belediye Başkanı, göçmen karşıtı sözlerine yenisini ekledi: Referandum yapalım

Suriyeli göçmenlere yönelik ırkçı açıklamalarıyla gündem olan Bolu Belediye Başkanı Özcan, bu kez, "Gerekirse ‘göçmenler kalsın mı gitsin mi’ diye halka soralım" diyerek referandum çağrısı yaptı.


Bolu’da yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergilerine 10 kat zam yapacağına açıklamasıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ırkçılığa dair açıklamalarına bu kez yenisini ekledi.

Açıklamalarının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmediğini söyleyen Özcan “Basın açıklamamın başında kendisine bir teşekkürüm oldu. ‘Çok önce söylemeniz gereken bir şeyi geç de olsa söylediniz’ dedim. Ama Kemal Beyin söylemi ile çelişen bir açıklamam olmadığını düşünüyorum. Genel merkezle tabi ki görüşüyoruz. Genel merkezden destekler geldi. ‘Kamuoyu senin arkanda. Geri adım atma’ diyen partililer oldu” dedi.


“BENİM SÖZLERİM PARTİYİ BAĞLAMAZ”

Belediye başkanı seçildikten sonra üyesi olduğu CHP rozetini çıkardığını söyleyen Özcan, partisinden kendisine yönelik eleştiriler için de, “Benin sözlerim partiyi bağlamaz” dedi.

Cumhuriyet’ten İlayda Kaya’nın sorularını yanıtlayan Özcan, göçmenler için referandum yapılmasını isteyerek, “Meclisin bir devlet politikası oluşturması lazım. Gerekirse ‘göçmenler kalsın mı gitsin mi’ diye halka soralım. Referandum sandığı koyalım ve halk karar versin. Ben cevabı biliyorum ama farklı cevap bekleyenlerin yürekleri yetiyorsa, sandığı koysun” diye konuştu.

SORUŞTURMAYA TAKİPSİZLİK

Özcan, yabancılara yardımı kestiği için daha önce hakkında başlatılan soruşturmanın da takipsizlikle sonuçlandığını açıkladı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ