Biz bunları daha önce hiç yaşamamıştık:İnsanlar sadece kendilerini değil ailelerini gözden çıkarıyor

CHP’den son günlerde artan toplu intihar vakalarıyla ilgili açıklama geldi: “Biz bunları daha önce hiç yaşamamıştık. İnsanlar sadece kendilerini değil ailelerini gözden çıkararak, geleceğe dönük umutlarının kalmadığını ortaya koyuyorlar.”

10 günde 3 toplu intihar vakasının yaşanması Türkiye’yi sarstı. CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. “Biz bunları daha önce hiç yaşamamıştık” dedi. Öztrak, hükumetin gereken adımları atmadığını vurgulayarak acilen adım atılmasını istedi.
Faik Öztrak şunları dile getirdi: “Biz TÜİK rakamlarını sorgulamayalım da neyi sorgulayalım? Sorgulayanlara terörist yakıştırması yapılıyor, hapisle tehdit ediliyor. Bir yandan da vatandaşlarımız aileleri ile birlikte canlarına kıyıyor. Bugün yine Bakırköy’de borçlarından dolayı bir aile babası canına kıydı. Son 10 günde 3 aile borç nedeniyle aramızdan ayrıldı. Biz bunları daha önce hiç yaşamamıştık. İnsanlar sadece kendilerini değil ailelerini gözden çıkararak, geleceğe dönük umutlarının kalmadığını ortaya koyuyorlar. Devleti yönetenler işsizlikle mücadele edeceğine kendi yandaşlarına bir kaç makam birden dağıtıyor.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ