‘Biz Bize Yeteriz’ Meclis gündeminde: ‘Toplanan paralar ne oldu?’

HDP Milletvekili Garo Paylan, korona virüs salgınına karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasında toplanan paraların akıbetini Meclis gündemine taşıyarak, “Kampanyada toplanan paralar ne oldu?” diye sordu.


AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından koronavirüs salgınına karşı başlatılan ve halktan toplanan paraların ‘kayıp’ olduğu iddiası TBMM gündemine de taşındı.

‘BAŞKA YÖNETİMLER YURTTAŞINA PARA YATIRIRKEN, BİZDE…”


HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Sulçuk’un yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Korona virüs pandemisi başladığında, demokratik ülke yönetimleri, yurttaşlarını ekonomik güvenceye almak için banka hesaplarına para yatırırken, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlarına IBAN numarası vererek halktan bağış talep etti” ifadelerine yer verdi.

“2 MİLYON TL KAÇ İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞIMIZA ULAŞTI?”

Paylan, Erdoğan’ın başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” bağış kampanyasında bugüne kadar 2 Milyar TL’nin üzerinde para toplandığını kaydederek, “Kampanyanın iddiası ‘Biz Bize Yeteriz’ olduğuna göre 2 Milyar TL, ihtiyaç sahibi kaç vatandaşımıza güvence sağladı?” diye sordu.

“TOPLANAN PARALAR NEREDE DURUYOR?”

Paylan’ın, Bakan Selçuk’a yönelttiği sorular şöyle:

1. “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasında toplanan paralar ne oldu?

2. “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasında toplanan paralar nerede duruyor?

3. “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasında toplanan paralar harcandıysa, nereye harcandı?

4. Kampanyanın iddiası “Biz Bize Yeteriz” olduğuna göre 2 Milyar TL, ihtiyaç sahibi kaç vatandaşımıza güvence sağladı?
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ