Bir siyanür vakası daha: 21 yaşındaki genç intihar etti

Sakarya’nın Erenler ilçesinde, kimya bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Mehmet Ali Çetin, siyanür içerek intihar ettiği öğrenildi.
Sakarya Üniversitesi Kimya Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Mehmet Ali Çetin, Sakarya’nın Erenler ilçesi Hacıoğlu Mahallesi’nde siyanür içerek intihar etti. Psikolojik sorunları olduğu iddia edilen 21 yaşındaki Çetin’den bir süredir haber alamayan ailesi evine gittiğinde acı olayla karşılaştı. Üniversite öğrencisi Çetin’in kimyasal madde kullandığını tespit eden sağlık ekipleri, olayı AFAD Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) ekiplerine bildirdi.


AFAD’ın cedes üzerinde yaptığı incelemede 21 yaşındaki gencin siyanür içerek intihar ettiği öğrenildi. Yapılan incelemelerde şahsın siyanürü bir içeceğe karıştırarak içtiği belirlendi. Olayla ilgili araştırmalarını derinleştiren ekipler, Çetin’in yaşamına son verdiği siyanürü bir alışveriş sitesi üzerinden aldığını öğrendi.

SİYANÜR SATIŞININ YASAKLANDIĞI AÇIKLANMIŞTI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın satışlarının yasaklandığını açıklamasına rağmen, intihar eden gencin siyanürü bir internet sitesinden satın aldığını belirlenmesi daha önce yaşanan siyanürlü intiharları akıllara getirdi. İstanbul Fatih’te 4 kardeşin siyanürle intihar etmesinin ardından Antalya’da bir baba, eşi ve çocuklarıyla birlikte siyanür içerek intihar etmişti. Son olarak Bakırköy’de yaşayan bir kuyumcunun siyanürle intihar ettiği haberi gelmişti. Siyanürle intihar vakalarındaki artış tartışılırken, bir acı haber de Sakarya’dan geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, üst üste yaşanan siyanürle intihar vakalarının ardından, yönetmelik değişikliğiyle halka, piyasa ve internet ortamında siyanür bileşiklerini içeren maddelerinin satışı yasaklandığını açıklamıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ