Bir anne baba tutukluluk daha…

Öğretmen Metin Köse ve Büşra Köse çifti, geçen hafta Kahramanmaraş’ta tutuklandı. Şimdi 5 yaşlarındaki kızlarından yüzlerce kilometre uzağa gönderilmek isteniyorlar.


Son dönemde artan anne ve baba tutuklamaları uygulamasına bir yenisi eklendi. Kapatılan özel eğitim kurumlarında öğretmen olan Metin Köse ve Büşra Köse çifti, geçen hafta eş zamanlı olarak gözaltına alındı ve tutuklandı.

Maraş’ta cezaevinde tutuklu bulunan çift, geçmişte görev yerleri Erzurum olduğu için bu şehre sevk edilmek isteniyor. Savcı, çiftin soruşturma dosyalarının olduğu Erzurum’daki cezaevine nakledilmesini istedi.


Anne ve babasının tutuklanmasının ardından ailenin 5 yaşındaki kızı Azra tek başına kaldı. Maraş’ta kreşe giden Azra, babaannesine emanet edildi.

Anne ve babasının Erzurum’a sevk edilmeleri durumunda Azra’nın görüş günlerinde anne ve babasını görme ihtimali de ortadan kalkacak. Yaşlı babaannenin Azra’yı Erzurum’a götüremeyeceği belirtiliyor.

Adli makamların kararı gelecek hafta vereceği, Erzurum’a sevk yapılmaması ya da Azra’nın annesinin tahliye edilmesi isteniyor. Ancak şu ana kadar bu taleplere cevap verilmedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ