Binler Twitter’dan çağrı yaptı: #MustafaVeGökhanNerede

Şubat ayında kaçırılan Gökhan Türkmen ve Mustafa Yılmaz’ın bulunması için Twitter’da binlerce kişi çağrı yaptı. Cumartesi Anneleri videolu paylaşım yaptı.
Şubat ayında kaçırılan 6 kişiden dördü, kaçıranlar tarafından Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ne teslim edildi. Kaçırılanlar arasında yeralan Gökhan Türkmen ve Mustafa Yılmaz ise hala kayıp.

Dün Twitter’da #MustafaVeGökhanNerede tagıyla binlerce paylaşım yapıldı ve kaçırılan iki kişinin derhal serbest bırakılması çağrısı yapıldı.

Cumartesi Anneleri, Ankara Barosu ve İnsan Hakları Derneği’nin destek verdiği kampanyada, Türkmen ve Yılmaz’ın hayatından endişe duyulduğu dile getirildi.

  Kaçırıldıktan 6 ay sonra Ankara TEM’e teslim edilen Yasin Ugan, Salim Zeybek, Özgür Kaya ve Erkan Irmak’ın gözaltında avukatlarıyla görüştürülmemesine de dikkat çekilen paylaşımlara her kesimden destek geldi. Cumartesi Annelerinin sembol isimleri de video paylaşımlarla Türkmen ve Yılmaz’ı yasadışı biçimde alıkoyanların serbest bırakmaları için çağrı yaptı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ