Beyaz Saray: Brunson serbest bırakılsa bile vergiler indirilmeyecek

"Erdoğan ve Türkiye, Brunson'a çok haksız davrandı"
Beyaz Saray'dan Türkiye'nin vergi kararına ilişkin açıklama yapıldı. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, "Türkiye’nin ek ithalat vergileri üzücü. Yanlış yönde atılmış bir adım. Bizimki ulusal güvenlik nedeniyle atılmış bir şey" dedi.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, “Türkiye’nin ek ithalat vergileri üzücü. Yanlış yönde atılmış bir adım. Bizimki ulusal güvenlik nedeniyle atılmış bir şey. Onlarınki bizimkine yanıt. Desteklemiyoruz.” ifadesini kullandı.

Sarah Sanders, " Rahip Brunson’in bırakılması durumunda Türkiye’ye ek ithalat vergileri kalkmayacak. Bu mesele ayrı. Bizim ulusal güvenliğimizle ilgili Fakat Brunson’in serbest kalması durumunda Türk yetkililere uygulanan yaptırımları kaldırmayı düşünürüz” diye konuştu.


ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ise sosyal medya hesabından “Pastör Brunson Türkiye’de tutsak masum bir adam, adalet onun serbest bırakılmasından yana. Türkiye, Trump’ın yabancı topraklarda hatalı şekilde tutsak olan Amerikalıların evleri Birleşik Devletler’e dönmesine yönelik kararlılığını sınamamalı” mesajını paylaştı.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ