Bakan Karaismailoğlu'na göre Erdoğan: Türkiye'ye yetmiyor; bütün dünyayı yönetiyor

Erdoğan'ın Ukrayna'daki temaslarına değinen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türkiye'ye yetmiyor, bütün dünyayı yönetiyor" dedi.

Karaismailoğlu, Eskişehir'de AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti, partililere seslendi. 

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ukrayna'daki temaslarına değinen Karaismailoğlu, "Bakın 'bu dünya lideri' demek, 'lider' demek böyle bir şey arkadaşlar. Dünya barışını sağlamak için savaşın bütün aktörleriyle birebir görüşen tek lider Sayın Cumhurbaşkanımız. Hakikaten Allah ona sağlık, uzun ömür versin. Türkiye'ye yetmiyor, bütün dünyayı yönetiyor" dedi.


O yüzden Cumhurbaşkanı'yla gurur duyduklarını söyleyen Bakan Karaismailoğlu şöyle devam etti: "O, Türkiye için hakikaten büyük bir fırsat ve bu 20 yılda ülkemiz için yapılanlar onun liderliğinde, onun ekibinin ortaya çıkardığı işler bütün dünya tarafından yakından takip edilmekte ve bugün dünyada eğer bir yerde barış olacaksa dünyada bir yerde bir kriz varsa Sayın Cumhurbaşkanımız ve Türkiye'nin görüşleri birinci derecede dikkate alınıyor ve bu görüşler Sayın Cumhurbaşkanı'mızın iletişim gücü ve onun görüşmeleriyle bu sorunlar çözülmeye çalışıyor. İnşallah bugün Ukrayna'daki görüşmeler sonucunda da en kısa zamanda burada bir barışın sağlanması, onu da Türkiye'nin ve Sayın Cumhurbaşkanı'mızın öncülüğünde sağlanması en büyük dileğimiz. İnşallah en kısa zamanda bu savaş bitecek."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ