Bahçeli: Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize ediyorlar!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde siyasetçi ve gazetecilere yönelik saldırılarla ilgili partisinin suçlanmasına tepki gösterdi. Bahçeli, “Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize ediyorlar.” ifadesini kullandı.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemleri ‘prova’ olarak yorumladı. MHP’yi şiddet yanlısı göstermenin ‘ayıplı ve ahlaksız bir suçlama’ olduğunu savundu. HDP’nin kapatılmasının ise adalete aykırılı bulunmadığını ileri sürdü. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’yla ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli’nin konuşmasından bazı bölümler şöyle:

ŞİDDET İHALESİ ÜZERİMİZE YIKILIYOR


“Bazı gazeteci ve siyasetçilere yönelik son zamanlarda vasat bulan saldırılarla Milliyetçi-Ülkücü Hareket arasında bağ kurmak zorba ve zorlama bir isnattır. Tarafı olmadığımız bir saldırının faili olarak gösterilmek ucuz bir provokasyon taktiğidir. Hiç kimse şiddet ihalesini üstümüze yıkmaya çalışmasın. Bunu aklından dahi geçirmesin. Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize ediyorlar.”

KONUŞURSAM, SEROK AHMET İNSAN İÇİNE ÇIKAMAZ

“Biz milletimiz ve ülkemiz için huzur istiyoruz, dirlik istiyoruz, refah istiyoruz, istikrar istiyoruz, barış ve kardeşlik diliyoruz. Bir yanda bunları isteyip dilerken bir başka zeminde şiddeti körüklediğimizi iddia edenler sefil birer yalancıdır. Serok Ahmet yalancıdır, yandan çarklıdır. Kemal Kılıçdaroğlu fren tutmamış yalan bataklığına çakılmıştır. MHP ve Cumhur İttifakı’nın neden hedefe konulduğu ortadadır. Serok’un konuşmaya ne hakkı ne haddi vardır. Biz onun namertliğini iyi biliriz. Koalisyon hükümeti kurduğunda bize geldiğinde söylediklerini açıklasaydık insan içine çıkacak hali kalmazdı. Kimlere tefrişatçılığı yaptığı malumdur.”

HDP’NİN KAPATILMASINA KARŞI ÇIKMAK DA SUÇ!

“HDP’yi savunmak Türkiye’nin egemenlik haklarını yok saymaktır. HDP’nin kapatılmasına karşı çıkmak adaleti ve terörle mücadeleyi sekteye uğratmaktır. Asıl demokrasi düşmanı, asıl özgürlük düşmanı, asıl insanlık düşmanı Mehmetlerimize kurşun sıkanlarla kolkola girenler, polislerimize pusu kuranlarla yanak yanağa verenlerdir. HDP demek PKK demektir. HDP’nin kapatılması adalete, hakkaniyete ve milli iradeye aykırılık teşkil etmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti çadır devleti değildir.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ