Av. Murat Akkoç: Çok önemli! Dosyanıza sahte evrak gönderilmiş olabilir kontrol edin

İstanbul Emniyet Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde İçişleri Mülkiye Müfettişlerinin yürüttüğü soruşturma sonucu hazırlanan "ön inceleme" raporunda “Birçok belgenin sahte düzenlendiği” tespiti yapıldı.


Dijital materyallerin incelenmesi gibi çok önemli görevleri üstlenen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürünün İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliğinin yürüttüğü soruşturma nedeniyle görev yeri değiştirildi. Aynı şubeden 3 polis memuru ise açığa alındı.

Müfettiş ön incelemesinde “bazı raporların sahte olarak düzenlendiği, birçok iş ve işlemde usulsüzlük olduğu, aldırılan malzemeler konusunda ise yanlı hareket edildiği” tespit edildi.


Av. Murat Akkoç Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "İstanbul’da Cemaat ve diğer siyasi terör yargılamalarında dosyadaki dijital materyallerinin incelemesini yapıp mahkemelere rapor sunan Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün dosyalara sahte yada usulsüz evrak gönderdiği şüphenin ötesinde tespit yapılmıştır. Sahte veya usulsüz evrak hükme alınamaz. Bu nedenle dosyanızda İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce düzenlenmiş bir rapor olup olmadığını mutlaka kontrol edin." diyerek yargılması olan vatandaşları dosyalarını incelemeleri konusunda uyardı.
 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ