Ataması yapılmayan öğretmen intihar etti

Atama bekleyen 33 yaşındaki öğretmen Halil Mustafa Bozkurt, evinde yaşamına son verdi. Olay Çorum'un Çomar barajı mevkinde bağda bulunan evinde meydana geldi. Ataması yapılmadığı için intihar eden öğretmenlerin sayısı 50'ye yaklaştı.
Ataması yapılmayan 33 yaşındaki atanmayan öğretmen Bozkurt, bağ evine giden Halil Mustafa Bozkurt, boynuna taktığı iple birlikte yaşamına son verdi. Görgü tanıklarının ifadeleri üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Halil Mustafa Bozkurt, cumhuriyet savcısının yaptığı incelemenin ardından Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Olay yerinde inceleme yapan jandarma görevlileri olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

‘YILLARDIR ATAMA BEKLİYORDU’ 


Bozkurt’u tanıyan bir öğretmen arkadaşı ise şu mesajı paylaştı: “Yıllardır atama bekliyordu. Hayvan dostu, hayat dolu bir insandı. Olmadı başaramadı!”

İNTİHAR EDEN ÖĞRETMEN SAYISI 50’YE YAKLAŞTI 

CHP Parti Meclisi Üyesi (PM) Yıldırım Kaya, 2018 nisan ayında yaptığı açıklamada, ataması yapılmadığı için intihar eden öğretmen sayısının 50’ye yakın olduğunu belirtti. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ