Asker ve polise operasyon: 104 kişi gözaltına alındı

İzmir’de asker ve polislere yönelik iki ayrı operasyon gerçekleştirildi. Ankesörlü telefonlarla görüştükleri iddiasıyla 70’i muvazzaf 82 TSK mensubu hakkında gözaltı kararı verildi.


İkinci operasyonda ise Emniyet’ten ihraç edilmiş 41 polis gözaltına alındı.

 İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla TSK ve emniyet mensuplarına yönelik çok sayıda ilde operasyon gerçekleştirildi.


Ankesörlü veya büfe telefonlarından arandıkları iddiasıyla tamamı uzman çavuş rütbesinde olmak üzere 70’i muvazzaf 82 şüpheliye yönelik gözaltı kararı verildi. Polis ve jandarma ekiplerince İzmir merkezli 39 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 63 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin 60’ının Jandarma Genel Komutanlığı, 16’sının Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 5’inin Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 1’inin Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görev yaptığı belirtildi.

Hürriyet’in haberine göre İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının iltisak iddiasıyla aralarında albay, yarbay ve binbaşı gibi üst rütbede subayların da bulunduğu toplam 848 askeri personelin ihraç işleminin başlatılması için bu konuda hazırlanan delilerin ilgili komutanlıklara gönderildiği kaydedildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının, 44 eski polis memuru hakkında da gözaltı kararı verdiği öğrenildi. Şüphelilerden 41’i, İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince İzmir, İstanbul, Amasya, Denizli, Balıkesir ve Afyonkarahisar’da gözaltına alındı.

ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜNÜN OĞLU DA GÖZALTINDA

Ankara’da da Bylock kullanıcısı oldukları iddiasıyla 20 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyonda 12 zanlı gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında tutuklu eski Bingöl Emniyet Müdürü Ercan Taştekin’in oğlunun da bulunduğu belirtildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ