‘Artık esnaf da erzak kolisi istiyor: Ne kadar utandıklarını biliyorum’

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Kimler bizden erzak kolisi talep ediyor, hiç aklınıza gelmez. Şimdi esnaf da erzak kolisi talep ediyor. Ne kadar utandıklarını biliyorum” dedi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan KaralarAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Yıllar yılı çalışan esnafın iş yeri 3 ay kapalı kalınca geçinemiyor. Salgından önce yoksulluğu işsiz, dar gelirli çevrelerde yaşardık. Şimdi esnaf da erzak kolisi talep ediyor. Yardım listesine ismini yazdırmaya mecbur kalıyor. Ne kadar utandıklarını biliyorum” diye konuştu.


100 BİN ERZAK KOLİSİ VE 10 BİN AİLEYE 400’ER LİRA YARDIM 

Sözcü gazetesi yazarı Serpil Yılmaz’a konuşan Karalar, belediyenin ayda 100 bin erzak kolisi ve 10 bin haneye 400’er TL nakit yardımı dağıttığı bilgisini paylaştı.

‘MAHALLE VE KÖYLERİMİZİN 3’DE 1’İNDE TEMİZ SU YOK’ 

“Belediyenin tek görevi maaş ödemek değil” diyen Karalar, “Mahalle ve köylerimizin en az 3’de 1’inde temiz suya erişim yok. Salgınla birlikte ASKİ’nin tahsilatı düştü, kullanım yüzde 20 oranında artmış olsa da, yıl sonuna kadar 2 milyar TL tutarında altyapı yatırımı yapacağız. 1.6 milyar TL’ye verilen Yedigöze Barajı ihalesini 300 milyon TL’ye indirdik” ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ