Arınç haklı; KHK’lar insan eliyle yapılmış en büyük faciadır

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın, “KHK’lar faciadır.” sözünün çok doğru bir tanımlama olduğunu söyledi.


 İslam, “Arınç birinci ifadesinde çok doğru bir tanım yaptı. KHK’lar gerçekten bir faciadır. KHK’lar insan eliyle, taammüden, tasarlanarak yapılmış en büyük faciadır.” ifadelerini kullandı.
Türkiyem TV’de ‘Haber Kahvaltısı’ programına katılan Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, İslam tarihinin hiç bir döneminde 17 bin kadının aynı anda cezaevine konulmadığını söyledi. Bülent Arınç’ın ‘KHK’ların facia’ olduğu yönündeki açıklamasının neden doğru olduğunu ise şu sözlerle anlattı:
 
140 BİN KİŞİYİ SORGUSUZ SUALSİZ İŞTEN ATTINIZ

“KHK’lar gerçekten bir faciadır. Niçin; bir defa 140 bin kişiyi sorgusuz sualsiz, hukuksuz işten attınız. 1,5-2 milyon kişiyi etkiliyor bu. KHK’lılardan 70’e yakın insan intihar etti. İnsanları bunalıma soktunuz ki çoğunluğunun masum olduğuna inanıyorum. İftira attınız. Hapishanelerde 17 bin kadın var; bu İslam tarihinde görülmemiş bir şey.

17 BİN KADIN AYNI ANDA CEZAEVİNDE!

17 Bin kadını aynı anda hapishanelerde olması gerçekten tarihe geçecek bir şey. AK Parti tarihi bunlarla anılacak. 26 bin kişi soruşturmalardan aklanmış, beraat etmiş ama halen işlerine iade edilmiyorlar. Bir cemaatin üyesi olmakla suçluyorlar. Ama bu hukuki bir tanım değil. Dolayısıyla bir insanın her hangi bir dini lidere, öndere itibar etmesi suç olmaz. Sapla saman birbirine karışmış vaziyette.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ