Ankara Büyükşehir Belediyesi, tutanak, karar ve denetim raporlarını erişime açtı

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin tüm faaliyetleri internet ortamında ve canlı yayınlarla paylaşılırken, Büyükşehir Belediye Meclis tutanakları da resmi internet sitesinde yayınlanmaya başladı.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın göreve geldikten sonra hesap verilebilirlik ve şeffaf belediyecilik uygulamaları devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi web sitesinde yer alan “Saydamlık ve Hesap Verilebilirlik” butonu içinde Belediye Meclis tutanakları da kamuoyuyla paylaşılmaya başlandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait www.ankara.bel.tr adresinde bulunan “Saydamlık ve Hesap Verilebilirlik” butonu içine eklenen “Meclis Faaliyetleri” başlığı altında vatandaşların Meclis Kararları, Meclis İhtisas Komisyonu ile Meclis Denetim Komisyonu Raporları, Meclis Toplantı Davet ve Duyuruları’nın da aralarında bulunduğu birçok faaliyet belgesine erişimi  sağlandı.


Yapılan son düzenlemeyle Belediye Meclisi’nde alınan karar ve gündem maddelerinin yer aldığı 2020 yılı Meclis Tutanakları da “http://www.ankara.bel.tr/saydamlik-ve-hesapverilebilirlik” adresi üzerinden kamuoyunun bilgisine sunuldu.

DÜNYANIN HER YERİNDEN TAKİP

Ankara Büyükşehir Belediyesi, akıllı kent uygulamaları ve yeni projelerle de dünyaya açılmayı amaçlıyor. Canlı yayınlar ve mobil uygulamalar başta olmak üzere ABB TV ve sanal ortamda belediye faaliyetlerinin vatandaşlar tarafından takibini de kolaylaştıran Ankara Büyükşehir Belediyesi; İhale ve Satın Alma, Denetim, Sosyal Yardım ve Hizmet Raporları ile Mali Rapor ve Tablolar, Stratejik Yönetim Araçları başlıkları altında diğer belediye faaliyetlerini de kamuoyuyla paylaşıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ