Anadolu Üniversitesi rektörünün İzmirlilere nefret kusan annesi özür diledi

Anadolu Üniversitesi Rektörü Ertan Çomaklı’nın annesi Zekiye Çomaklı, İzmirliler hakkında yaptığı nefret suçu içeren hakaret dolu paylaşımı kaldırarak özür diledi.


Anadolu Üniversitesi Rektörü Ertan Çomaklı’nın annesi ve aynı zamanda da Erzurum Girişimci Kadınlar Dernek Başkanı Zekiye Çomaklı, İzmirliler hakkında yaptığı nefret suçu içeren hakaret dolu videolu paylaşımı tepkiler üzerine kaldırarak özür diledi.

GAVUR İZMİR


Zekiye Çomaklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dünyaca ünlü isimlerin ve liderlerin koronavirüs salgını sürecinde İslam ile daha alakadar olduğunu ileri sürerek İzmirlileri hedef göstermişti. İzmir halkı için ‘Gavur’ ifadesi kullanan Çomaklı, ‘Dedelerinizi denize döktük diye T.C’ye bu kadar düşmanlık niye?’ diyerek hakaret etmişti.

İYİ PARTİLİ VEKİL SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörünün de yakın akrabası olan Zekiye Çomaklı’ya sözlerinden dolayı tepki yağdı. İzmir İYİ Parti Milletvekili Müsavat Dervişoğlu da sosyal medya hesabından Çomaklı’nın paylaşımına tepki gösterdi. Dervişoğlu, “Bir İzmir Milletvekili olarak buradan suç duyurusunda bulunuyor ve savcıları göreve çağırıyorum. Gerekli resmi müracaat ilgili makamlara ulaştırılacaktır. Başta İzmir’de yaşayan Erzurumlu hemşehrilerim olmak üzere tüm İzmirlileri bu kadın hakkında işlem yapmaya davet ediyorum” paylaşımında bulunmuştu.

MAKSADINI AŞTI

Çomaklı gelen tepkiler üzerine geri adım attı. İzmirlilere hakaret ve küfürler savuran Zekiye Çomaklı, “Vatanperver ve dini değerlere saygılı İzmirli vatandaşlarımızı asla kastetmedim. Sözlerim maksadını aşmıştır. Vatanperver İzmirlilerden özür diliyorum” dedi.

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ