AKP’nin bıraktığı borç ve yolsuzluklar MHP’li başkanları bıktırdı

31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı stratejisi gereği AKP’lilerin çekilerek MHP’ye bıraktıkları belediyelerdeki ortaya çıkan yolsuzluklar yeni başkanları çileden çıkarıyor.


AKP’lilere “Bıraktıkları borca rağmen yaptığım hizmetleri beğenmiyorlar” diye isyan eden MHP’li Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı da halefi olduğu AKP’li eski başkanı yolsuzlukla suçladı. AKP’li başkandan belediyeyi 31 Mart seçimlerinde 150 milyon lira borçla devralan MHP’li Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı kendisini sosyal medyadan eleştirenlere tepki gösterdi. Uluslararası Türk Dünyası Şöleninde yaptığı konuşmada, kendisinin ve belediye hizmetlerinin sosyal medyadan sahte hesaplarla eleştirildiğini söyleyen Kalaycı, bu kişileri ‘yapılan hizmetlerden rahatsız olanlar’ diye adlandırdı.

NASIL BİR YER BIRAKTIKLARINI BİLİYORLAR


Başkan Savaş Kalaycı “Diyorlarmış ki; ‘Kalaycı geldi geleli 3 ayda birçok etkinlik yaptı.’ Yani şöyle demek istiyor aslında, bu değirmenin suyu nereden geliyor? Emmioğlu, biz israfı kestik israfı. Emmioğlu biz yandaş-yoldaş kayırmadık. Biz hortumlardan kestiklerimizi, artırdıklarımızı bu millete hizmet olsun diye sunuyoruz. Biz cebe çalışmıyoruz. Bunlar yapılan hizmetlerden rahatsızlar. Tabi nasıl bir yer bıraktıklarını biliyorlar” diye çıkıştı.

AKP’DEN CEVAP: BOŞ BOŞ KONUŞMA BAŞKAN İFTİRA ATMA

AKP Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan partisini hedef gösteren MHP’li başkanın açıklamalarına sosyal medyadan cevap verdi. Çağlayan, “Belediye Başkanı önceki dönem AK Partili Belediye yönetimlerini yandaşı ve yoldaşı kayırmakla, belediye kaynaklarını ceplerine atmakla hortumlamakla suçlamaktadır. Bu ağır ithamlar yenilir yutulur değil. Belediyenin tüm evrak ve belgeleri elinizde, tespit ettiğiniz suç ve suçlular varsa göreviniz gereği size düşen suç duyurusunda bulunarak suçluların yargılanmasını sağlamaktır. Sayın başkan boş boş konuşmayacaksın, hele iftira hiç atmayacaksın çünkü size yakışmaz. Milletimizin sizden beklediği laf yapmak değil, gereğini yapmanızdır” ifadelerini kullandı

KİMSENİN ADINI VERMEDİM, LAFIM ÜSTÜNE ALINANINDIR

Cumhur İtifakı’na bağlı olduğunu vurgulayan MHP’li Başkan Kalaycı, AKP’li Çağlayan’ın açıklamalarına “Biz hiçbir konuşmamızda kimsenin adını vermedik ve kimseyi de hedef göstermedik. Emmoğlu ismi bir cekettir. Kim bu ceketi üstüne alırsa sözlerim onadır. Yaptığım açıklamaları üzerine alınıp, polemik yaratmaya çalışanlara da prim vermeyeceğiz. Biz Cumhur İttifakı’na bağlıyız ve öyle kalmaya da devam edeceğiz. Başkalarının bu hususta ne düşündüğü bizi ilgilendirmez. Belediye yönetiminde bulunduğumuz sürece tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedik, yedirmeyeceğiz. Borç miktarını ve israf temelli harcamaları afişe ederek devr-i sabık oluşturma gayreti içerisinde de olmadık. Yaptığımız açıklamalar sabır sınırlarına gelindiğinin bir göstergesidir” sözleriyle cevap verdi.MHP’LİLERİ BIKTIRDILAR

31 Mart seçimlerine Cumhur İttifakı ile giren AKP ve MHP belirledikleri seçim bölgelerinden birbirlerinin lehine çekilerek diğer partilere karşı avantaj sağlamıştı. Seçimde el değiştiren bir çok AKP’li belediyede ortaya çıkan yolsuzluk iddiası ittifak partisi MHP tarafından öne sürüldü. En son Kırıkkale’nin Yahşihan Belediye Başkanlığını AKP’li Ahmet Sungur’dan devralan MHP’li Osman Türkyılmaz, belediyede 30’a yakın yolsuzluk tespit edildiği açıklamıştı. MHP’li Hasanbeyli Belediye Başkanı Alparslan Koca da AKP’li eski Belediye Başkanı Yusuf Tozluklu hakkında 2.9 milyon liralık yolsuzluk iddiasında bulunmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ