AKP’li Şirin Ünal’ın ifadesi, olaydan 11 gün sonra alınmış!

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın, Özbekistanlı Nadira Kadirova’nın (23) evinde ölümüyle ilgili olaydan 11 gün sonra adliyede ifade verdiği ortaya çıktı. Şirin’in, “Kızım, ‘Baba Nadira kapıyı kapattı, silah sesi geldi’ diye seslendi. Hemen odaya koştum. Kapı kilitliydi. Açamadım.” dediği öğrenildi. Kadirova’nın ağabeyi Muhammet Ali ise “Şirin Ünal olaydan 5 dakika önce beni aradı. Evde silahın kayıp olduğunu söyledi.” demişti.


Nadira Kadirova’nın şüpheli ölümü üzerindeki soru işaretleri kaldırılmıyor. Olay AKP’li vekil Şirin Ünal’ın evinde yaşanmıştı. İddiaya göre genç kadın, Şirin Ünal’a ait tabancayla kalbine sıktığı kurşunla hayatını kaybetmişti. Eski asker Şirin Ünal’ın olaydan tam 11 gün sonra adliyeye giderek ifade verdiği ortaya çıktı. 4 Ekim’de soruşturma savcısına ifade veren Ünal’ın, “Kızım Duygu ‘baba Nadira kapıyı kapattı, silah sesi geldi’ diye seslendi. Hemen odaya koştum. Kapı kilitliydi. Omuzumla kapıyı açmaya çalıştım. Ancak başarılı olamadım. Kızıma 112 ve 155’i arayalım dedim. Polis ve 112 sağlık ekipleri olay yerine geldi. Kapı kırıldıktan sonra içeriye girebilen görevliler Nadira’yı hastaneye götürdü. Evimde iki çalışanım vardı. Nadira da kızım gibi sevdiğim, koruduğum bir kişiydi.” dediği öğrenildi.

NADİRA’NIN GÜNLÜKLER ÇEVRİLİYOR

Olay sonrasında Kadirova’nın Özbekçe yazdığı günlüğüne el konulmuştu. Edinilen bilgilere göre savcılık, günlüğün Türkçeye çevrilmesi talimatı verdi. Psikayatri uzmanlarının genç kadının ruh halinin belirlemek için bir rapor hazırlayacağı bildirildi. Genç kadın 23 Eylül’de 1 yıldır çalıştığı Şirin Ünal’ın evinde hayatını kaybetmişti.

AKP’Lİ VEKİLE TACİZ SUÇLAMASI

Nadira’nın ağabeyi Muhammet Ali Kadirova, kardeşinin Şirin Ünal’ın tacizine uğradığını açıklamıştı. Taciz olayını kardeşinin ölümünden sonra Leyla isimli arkadaşından öğrendiğini anlatan Kadirova, “Leyla diye bir arkadaşıyla konuşmuş. Bunu bana kardeşim öldükten sonra söylediler. Kardeşim o kadar ağlamış ki, gece 2’ye kadar konuşmuş. ‘Ne oldu, anlat bana’ demiş Leyla. ‘Odama girdi, kilitledi, arkamdan sarılmaya başladı Şirin Ünal Bey’ demiş.” ifadelerini kullanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ