AKP’li kadınlar Dilipak hakkında 81 şehirde suç duyurusunda bulunacak

AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, İstanbul Sözleşmesini savunan partili kadınlara ‘fahişe’ diyen Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
AKP’li Çam, Dilipak’a seslenerek “Bu saldırganlığınız, ahlaksız sözleriniz ve iftiraya varan yakıştırmalarınızla kendinizi küçültmeyin. Edebe mugayir yazarak kaybettiğiniz itibarı, yazdığınız bu üsluptaki yazılarınızla kamuoyunun dikkatini çekseniz bile geri kazanamazsınız” dedi.

Dilipak’ın AKP’li kadınlara dönük hakaret ve çirkin yakıştırmalarını ivedilikle yargıya taşıyacaklarını kaydeden Çam, “AK Parti Kadın Kolları olarak, bu tür seviyesiz sözler, iftira ve hakaretlerin cezasız kalmaması için gerekli tüm hukuki girişimlerde bulunacağımızı ve yargısal süreçlerin takipçisi olacağımızı da herkesin bilmesini isterim. Başta genel merkez olmak üzere 81 il kadın kolu başkanımız suç duyurusunda bulunacak” diye konuştu.

HOLDİNGLERİN PASLAŞMASINA ŞAHİT OLUYORUZ


İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin tartışmaların da bir an önce bitirilmesini isteyen Çam, “İstanbul Sözleşmesi bizim için nas değildir. Eleştirilemez, dokunulamaz değildir” dedi. Koç ve Sabancı holdingin İstanbul Sözleşmesi’ne desteğini eleştiren Çam şunları söyledi:

“İktidarı iki ateş arasında sıkıştırmaya çalışan, partimizin yara alması için köşesinde el ovuşturan eski ve yeni siyasi hareketlerin, STK’lerin, köşe yazarlarının, sosyal medya fenomenlerinin ve kritik anlarda ortaya çıkan holdinglerin karşılıklı paslaşmasına şahit oluyoruz. Ne kadınlarımıza yıllarca kıyafeti nedeniyle ayrımcılık yapılmışken sesleri çıkmayan, çıkarlarına ters düşen durumlarda da kadın konularında samimiyetten uzak davranan feminist hareketlerin ne de sözde sözleşmeye muhalefetiyle hükumetimizi sıkıştırma çabasında olanların inandırıcılığı kalmamıştır. Karşılıklı birbirini besleyen bu grupları artık boşa düşürme vakti gelmiştir.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ