AKP yöneticisinin 45 kez koronavirüs testi yaptırdığı ortaya çıktı

Vatandaşlar koronavirüs testine ulaşamazken, AKP yöneticisinin 45 kez test yaptırdığı ortaya çıktı.


Hürriyet yazarı Nuray Babacan, ismini açıklamadığı bir AKP yöneticisinin arkadaş sohbetinde. “Cumhurbaşkanlığındaki her toplantıya gittiğimizde, genel merkezdeki her çalışma öncesinde test yaptırıyoruz” dediğini yazdı.

AKP Hatay Milletvekili AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun bir ayda 8 test yaptırdığını açıklaması tepki çekerken, AKP’li bir milletvekilinin 45 kez koronavirüs testi yaptırdığı belirlendi.


AKP’li üst düzey isim, çok fazla sayıda test yaptırmasının gerekçesini, “Cumhurbaşkanlığındaki her toplantıya gittiğimizde, genel merkezdeki her çalışma öncesinde test yaptırıyoruz” sözleriyle aktardı.

Hürriyet yazarı Nuray Babacan, Meclis’te düzenli ve hızlı yapılan Covid-19 testleri için PCR testi cihazı kurulduğunu, Meclis içerisinde yapılan testler, başka yerlere gönderilmeden kısa sürede sonuç alındığını kaydetti. Son verilere göre, 250’ye yakın personelde pozitif vaka saptandığını ifade eden Babacan, bu süreçte siyasiler arasında koronavirüs tedavisi görenlerin sayısının 15’e ulaştığını belirtti.

CUMHURBAŞKANLIĞINA HER GİTTİĞİMİZDE TEST YAPTIRIYORUZ

Bir milletvekilinin arkadaş sohbetinde verdiği test rakamını yazısında paylaşan Babacan, şunları belirtti:

“Özellikle iktidar partisinde, Cumhurbaşkanlığı ve partide yapılan her toplantı öncesi test yaptırma zorunluluğu var. Bir parti yöneticisi oturup şimdiye kadar kaç test yaptırdığını hesapladı ve 45 kez test olduğu ortaya çıktı. Arkadaşlarına gerekçesini anlatmak zorunda kalan vekil, “Cumhurbaşkanlığındaki her toplantıya gittiğimizde, genel merkezdeki her çalışma öncesinde test yaptırıyoruz. Ben ayrıca seçim bölgemdeki toplantılardan döndükten sonra evdekilere virüs taşıma korkusuyla ayrıca test yaptırıyorum” derken, birçok arkadaşının kendisiyle aynı durumda olduğunu söyledi.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ