AKP, vekilleri askerlikten kaçıracak!

Kendi çocuklarını, damatlarını, torpilli ailelerin çocuklarını askerlikten muaf tutan AKP, vekilleri de askerlikten muaf tutmaya hazırlanıyor. Planı Erdoğan açıkladı.

Erdoğan, anayasa değişikliği teklifine ilişkin olarak, "Bana göre anayasa değişikliği teklifinin en önemli maddelerinden biri 18 yaşında seçilme hakkı veren madde" dedi, 
 "İnanıyorum ki gençlerimize farklı bir sınıf atlatacak. Şimdi çıkmışlar askerlik ne olacak? Yahu 7 milyon gencin tamamı Meclis'e mi girecek?  Bunları tutarsın askerlikten muaf tutarsın, olur biter" ifadesini kullandı.

Oldu bittiye getirilen diktatörlük anayasası sonrasında yangından mal kaçırır gibi yapılabilecek başka bir düzenlemenin sinyalini vermiş oldu Erdoğan.

18 yaşında vekil olmanın önünü açarken askerlik şartı olan tüm vekilleri de bu "yük"ten kurtarma planını açıkladı.

HALK VEKİLLERE TEPKİLİ
Vekil çocuklarının askere gitmemesine öteden beri karşı olan kitlelerin en çok rahatsızlık duyduğu konuların başında bu geliyor. Şehit haberlerinin çoğunlukla gariban ailelerin toprak damlı, yıkık dökük evlerine ateş düşürmesi toplumda infiale yol açıyor. Öte yandan hiç şehit vermeyen "elitlerin" kolayca savaş kararı alabildiği, şehidi olan ailelere de "Ne mutlu size" diyerek sırtlarını sıvazladığı bir gerçek. Başta Erdoğan olmak üzere neredeyse tüm AKP'li vekiller şehit ailelerine en az bir kere "Ne kadar da şanslınız" cümlesini kurmuştur. Bu rahatlık ve aymazlık hali, yeni durumla birlikte ayyuka çıkacak.

Gençler vekil olabilecek ama asker olamayacak. 


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ