AKP adayı, mayfa hizmetini sosyal medyadan tanıttı

Urfalı Baran Kejanlı adlı kişinin TikTok’ta yer alan mafya hizmetlerinin tanıtımını yaptığı videolu mesajı sosyal medyada gündem oldu.

Kejanlı, TikTok’a koyduğu videoda “Garibanlar, parasını kaptıranlar, çaresiz kalanlar, mahkeme yolunda sürünen insanlara sesleniyorum: Tek bir adres vardır, oda Baran Kejanlı. Kardeşlerimin yanında oluyorum, ne gerekiyorsa onu da yaparım. Adresimiz Ankara’dır. Bütün hemşerilerimizin, dostlarımızın emrindeyiz, her zaman bekleriz” mesajını paylaştı.

Video, ekşisözlük’te açılan bir başlıkla ülke gündemine girdi. Kejanlı’nın mafya hizmetlerini sıralayıp “tek adres Baran Kejanlı” sözleri günün konusu oldu.


Kejanlı, daha önce Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesi belediye başkanlığı için AKP’den aday adayı olduğu öğrenildi. Kejanlı’nın AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BBP Genel Başkanı Mustafa Desteci ve çok sayıda AKP’li ile çekilmiş fotoğrafı bulunuyor.
   
DHA’da yer alan habere göre, paylaşımın ardından harekete geçen polis Baran Kejanlıyı yakalayarak gözaltına aldı.

Kejan, ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, nöbetçi sulh ceza hakimliğince "halkı kanunlara uymamaya teşvik" suçundan tutuklandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ