Akit’in haber müdürünü döven kişiler MHP’li çıktı

“Generaller, Erdoğan’ın arkasında eşşek gibi saf tutuyorlar” diyen Yeni Akit Haber Müdürü Murat Alan’ı dövdükleri gerekçesiyle tutuklanan 4 kişinin, MHP’li ile ilişkili oldukları ortaya çıktı.


Saldırganların siyasi bağını, sosyal paylaşım hesaplarındaki açıklamaları, fotoğrafları ve yer bildirimleri ele verdi.

Sputnik’te yer alan habere göre, şüpheliler ifadelerinde, Ankara’da oturduklarını ve olaydan bir gün önce İstanbul’a geldiklerini belirtti. Saldırının planlı olmadığını iddia eden şüpheliler, yoldan geçerken Alan’ı gördüklerini, çıkan tartışma sonucu darp eylemini gerçekleştirdiklerini öne sürdü.


Sanıklardan Bayram Gecimli’nin Facebook profilinde “Ankara Ülkü Ocakları’da çalışıyor” ifadesi yer alırken profil fotoğrafında ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ’06 MHP 01′ plakalı makam aracının yanında çekilmiş görüntüsü bulunuyor.Facebook profiline bakıldığında, saldırganlardan Serdar Acar’ın 24 Haziran seçimlerinde MHP Ankara 2. Bölge Aday Adayı olduğu ve Genel Başkan Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafı görülüyor.Saldırganlardan Savaş Karaca’nın Facebook profilinde de Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafı ve MHP Genel Merkezi’nden yer bildirimi yaptığı görüldü.
Sanıklardan Ferhat Özcan’ın ise Abdullah Çatlı ve Alparslan Türkeş’i öven paylaşımlarının olduğu görüldü.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ