Ahmet Takan: En son sıcak kulis ve senaryo...

Ankara'dan yazdığı kulisler ile bilinen Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, "En son sıcak kulis ve senaryo" diyerek dış politika ile ilgili bir iddiayı köşesine taşıdı.
Cumhurbaşkanı 2'nci yardımcısı olarak "dış politikada çok yetkin bir isim"e görev verilebileceğinin konuşulduğunu söyleyen Takan, "Dış politikada yeni bir yön yeni bir strateji için  halihazırdaki Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay'ın görev tanımında yenilik /ekleme yapılabilirmiş" ifadesini kullanıyor.Yeniçağ Temsilcisi Ahmet Takan, yazıları nedeniyle zaman zaman iktidar tarafından hedef alınan bir isim.


Bölge konusuna da giren Takan, "Rusya ile ABD arasında sıkışıp adeta tost olduk" derken, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın, Erdoğan ile görüşmeyi istemediğini kaydediyor.

"Suriye ile görüşmeler sadece teknik düzeyde, insani konularda yapılabiliyor" diyen Takan, "2'nci  Cumhurbaşkanı Yardımcısı sorunlara deva olur mu?" diye soruyor.

 

Yine bu dış politika adımı ile Öcalan ile başlatılan yeni görüşme sürecinin yeni bir boyuta ulaşıp ulaşmayacağını da sorgulayan yazar, "Ankara'da senaryo bol" diyerek sözlerini nokyalıyor.PKK lideri Abdullah Öcalan, sekiz yıl aradan sonra avukatları ile görüştürüldü ve "çözüm ve diyalog" mesajı içeren bir mektubu kamuoyu ile paylaşıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ