Ahmet Baransu: Balyoz ve Ergenekon darbe idiyse, ağabeyim neden tutuklu?

Yaptığı haberlerle AKP iktidarını bir değil, bir kaç kez ipten alan gazeteci Mehmet Baransu, 4 yıl 9 aydır uyduruk gerekçelerle cezaevinde tutuluyor.


Balyoz ve Ergenekon terör örgütü davalarında ‘kumpas’ kurmakla suçlanıyor. Kardeşi Ahmet Baransu, Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili yaşananları Twitter hesabından paylaşmaya başladı. Başta Erdoğan ve Bahçeli olmak üzere siyasilerin Balyoz ve Ergenekon’un amacının ‘darbe’ olduğuna dair açıklamalarını paylaşan Ahmet Baransu, “O halde ağabeyim Mehmet Baransu neden yılardır cezaevinde?” diyor.

ERDOĞAN: BALYOZ CD’LERİNİ DİNLEYİNCE ŞOK OLUYORUM


Ahmet Baransu’nun paylaştığı görüntülerden biri AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ait. Erdoğan, 27 Eylül 2012 tarihinde NTV – Star TV ortak yayınına çıkmış ve Balyoz darbesinin ses kayıtlarını dinleyince şok olduğunu açıklamıştı. Erdoğan, “CD’leri dinliyorum, şok oluyorum. İnanın o CD’yi dinlemesem inanmayacağım.” demişti. İşte o görüntüleri paylaştı Ahmet Baransu. Yine aynı Erdoğan, Ergenekon davasının savcısı olduğunu söylemişti.
 
BAHÇELİ’DEN ‘DARBE HEVESİ’NE ONAYLAMA

Ahmet Baransu’nun bir başka paylaşımı da MHP lideri Devlet Bahçeli’ye ait. 17 Mart 2015’teki basın toplantısından. Partisinin genel başkan yardımcısı Celal Adan’ın Ergenekon ve Balyoz davaları hakkındaki yorumunu onaylıyor Bahçeli. Bir gazetecinin, “MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, ‘Ergenekon ve Balyoz davaları birer darbe hevesidir’ dedi. Ne düşünüyorsunuz?” sorusuna cevap veren Bahçeli, “Sayın Adan çok doğru söylemiş.” cevabını verdi.

ONLARIN VİDEOLARINI DA PAYLAŞACAĞIM

Ahmet Baransu bu ve benzeri paylaşımları yaptıktan sonra ağabeyi Mehmet Baransu’nun 4 yıl 9 aydır tutuklu olduğunu hatırlatıyor. Ardından da soruyor; “Erdoğan ve Bahçeli’nin yanısıra Bülent Arınç, Binali Yıldırım, Burhan Kuzu, Bekir Bozdağ gibi birçok AKP milletvekili de bahse konu Planı DARBE olarak nitelendiriyorlardı. Bu kişilerin de videolarını paylaşacağız. Ergenekon ve Balyoz darbe hevesi idiyse ağabeyim Mehmet Baransu neden yıllardır tutuklu? Eğer ortada bir kumpas var ise, o halde neden sadece ağabeyim cezaevinde?“
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ