Ağbaba hakkında ‘tank palet’ açıklaması nedeniyle fezleke hazırlandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'ya, "Tank paleti satmak vatana ihanettir'" sözleri nedeniyle hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaret' gerekçesiyle fezleke hazırlandığını açıkladı.


Hakkında fezleke hazırlandığını Twitter hesabından duyuran CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bir kez daha tekrar edelim: Tank Paleti satmak vatana ihanettir!” dedi.

Sakarya’da yerli üretim yapan Tank Palet Fabrikası’nın iş insanı Ethem Sancak ve Katar ortaklığındaki BMC’ye devredilmesine muhalefet, “Türk savunma sanayiinin Katar ordusuna verildi” sözleriyle tepki gösterirken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Özelleştirme yok, işletme devri var” demişti.

 

Tartışmaya ilişkin açıkalama yapan CHP’li Veli Ağbaba, satışı ‘vatana ihanet’ olarak nitelemişti. Ağbaba bugün yaptığı açıklamada, bu sözleri nedeniyle hakkında ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ gerekçesiyle fezleke hazırlandığını belirterek, sözlerinin arkasında olduğunu sözleri.

Ağbaba’nın açıklamarı şöyle:

“Tank paleti satmak vatana ihanettir” dediğim için ”Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla hakkımda fezleke düzenlemişler. Tank Palet Fabrikası’nı savunduğumuz için hakkımızda düzenlenen fezleke bizim için onurdur. Bir kez daha tekrar edelim:Tank Paleti satmak vatana ihanettir!”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ