Adalet Ağaoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye edebiyatının önemli isimlerinden Yazar Adalet Ağaoğlu, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı. Ağaoğlu'nun naaşı öğle namazını müteakiben Cebeci Asri Mezarlığı’na defnedilecek.


Bir süredir tedavi gördüğü Liv Hospital Ulus hastanesinde dün 91 yaşında hayatını kaybeden Türkiye edebiyatının önemli isimlerinden Yazar Adalet Ağaoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Ağaoğlu’nun cenaze namazı Ankara Kocatepe Camii’nde kılınırken sevenlerinin taziyelerini Ağaoğlu’nun erkek kardeşinin eşi Serpil Sümer ile yeğeni Fuat Sümer kabul etti. Ağaoğlu’nun naaşı, Kocatepe Camii’nde kılınan namazın ardından, omuzlarda taşınarak cenaze aracına kondu.


‘ADALET BENİM YENGEM DEĞİL, ABLAM GİBİYDİ’

Cenazede “O benim yengem değil, ablamdı” diyen Adalet Ağaoğlu’nun erkek kardeşinin eşi Serpil Sümer, “Ömrümün yarısı onunla geçti, ablam gibiydi. Bütün seyahatleri beraber yaptık. Çok üzgünüm” dedi.

Ağaoğlu’nun cenaze törenine eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ve sevenleri katıldı.TANRIKULU: TOPLUMSAL YAŞAMA ÇOK KATKISI OLDU

CHP’li Sezgin Tanrıkulu ise “Türkiye’nin çok önemli bir değerini kaybettik. Biz onun eserleri ile büyüdük. Türkiye’deki toplumsal yaşama da çok katkısı oldu. Bugün yetiştirdiğimiz çok önemli bir yazarı kaybettik. Başımız sağolsun” diye konuştu.

Ağaoğlu’nun naaşı öğle namazını müteakiben Cebeci Asri Mezarlığı’na defnedilecek.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ