8 yaşındaki kanser hastası Ahmet Almanya’da anne yolu gözlüyor

Babası tutuklu, annesinin de yurt dışı yasağı olan 8 yaşındaki kanser hastası Ahmet Burhan Ataç Almanya'da tedavi olmayı bekliyor.

Oğluyla her gün telefonda konuştuğunu ve yayında olmasını istediğini söyleyen anne Zekiye Ataç, yurt dışı yasağının kalkması için yeni dilekçe yazdı.

Babası tutuklu, annesinin de yurt dışı yasağı olan 8 yaşındaki kanser hastası Ahmet Burhan Ataç Almanya’da tedavi olmayı bekliyor.


Kendisine refakat eden babaannesi ile birlikte 20 Ocak’ta Adana’dan Antalya aktarmalı olarak Almanya’ya ulaşan Ahmet Burhan, anne yolu gözlüyor.

AHMET’İN ANNESİNE İHTİYACI VAR

Ahmet Burhan ve ailesinin yaşadıklarını sosyal medya üzerinden gördükten sonra iletişime geçerek evinin kapılarını açan işadamı Mete Atakul, tedavinin pazartesi günü başlayacağını söylüyor. Ahmet Burhan ve kendisine refakat eden babaannesine evinde bir oda tahsis ettiklerini belirten Atakul, “Fakat gündüz saatlerinde yanımıza, bütün ailenin vakit geçirdiği evin salonuna alıyoruz. Akşam odasına götürürken ve sabah salona getirirken çok acı çekiyor. Tuttuğumuz yerleri acıyor. Kızım ve bütün aile onun iyi vakit geçirmesi için uğraşıyoruz ama annesini özlüyor Ahmet” dedi.

Çok fazla konuşmayan Ahmet Burhan ise, en çok annesinin sesini duyduğunda mutlu oluyor. Yanında getirdiği ve Almanya’da hediye edilen oyuncaklarla ve kitaplarla vakit geçiriyor.YURT DIŞI YASAĞININ KALKMASI İÇİN YENİ DİLEKÇE 


Oğlunu Almanya’ya gönderdikten sonra yurt dışı yasağının kalkması uğraştığını belirten Ahmet Burhan’ın annesi Zekiye Ataç ise, “Bugün yine adliyeye ve savcılığa yurt dışı yasağımın kalkması için dilekçe verdim. Kalkarsa pasaport ve vize işlemlerine başlayacağım” dedi.

Oğlu ile günde birkaç kez görüntülü görüştüklerini söyleyen anne Ataç, “Ahmet uyanır uyanmaz beni arıyor. Yatağında ağlamaya başlıyor. Anne artık gel, ne zaman geleceksin? diyor. Bu durum kanser olan oğlumun tedavi sürecine olumsuz etkiliyor. Yetkililer bir an önce bu duruma bir çözüm getirsin” diyor.

 

“OĞLUMUN YANINDA OLMALIYIM”

Kronos‘a konuşan anne Zekiye Ataç, “Ayrılırken de çok ağladı. Sen git, ben bir iki hafta içinde yanında olacağım dedim. Gün sayıyor şimdi…Taburcu edilir edilmez de yola çıkmıştı. Boynu bükük ayrıldık, çok üzüldü” ifadelerini kullanıyor.

“OĞLUM İHTİYAÇLARINI GİDEREMİYOR”

Ataç, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Yurt dışı yasağımın kalkmasını çocuğum için istiyorum. Tedavisinde yanında olmam lazım. Zaten babasından ayrı kaldı, benden ayrı kaldı o yüzden hastalandı. Buradaki doktorlar umut yok dedi ama Almanya’daki klinikteki doktorlar da buyurun gelin dedi. Ahmet’in en çok morale ihtiyacı var, anneye-babaya ihtiyacı var. İki senedir tuvalete bile gidemiyor, ihtiyaçlarını bile gideremiyor. Oğlumu 69 yaşındaki babaannesine teslim ettik. O elinden geleni yapar ama ne kadar yapabilir. Yetkililere sesleniyorum, lütfen beni oğlumdan ayırmasınlar.”
Ahmet Burhan’ın tedavisi için yardım kampanyasına katılmak için tıklayınız.

Kaynak: KRONOS
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ