60 işçi, Buket Aydın yüzünden işinden oldu

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Demirören Holding’te 60 güvenlik işçisinin haber sunucusu Buket Aydın yüzünden işinden olduklarını iddia etti.


Türkiye Büyük Millet Meclis’nde (TBMM) söz isteyen Erkan Baş, Buket Aydın’ın CNN Türk’te Kemal Kılıçtaroğlu ile yaptığı program sonrasında şirkette yaşadığı sıkıntılar yaşadığını hatırlatarak, Demirören Medya’da çalışan 60 özel güvenlik görevlisinin işlerine son verildiğini dile getirdi.

Baş, şunları söyledi:


“Demirören Medya’da güvenlik görevlisi olarak çalışan arkadaşlar bizi ziyaret ettiler. Güvenlik görevlilerinin amirleri kendilerinden Buket Aydın işine son verilmesi nedeniyle binaya girmesine engel olmasını istemişler. Güvenlik işçileri de sadece kendilerine gelen bu talimatı uyguluyorlar, daha sonra Buket hanım Ankara üzerinden işe iade edilince bu kez Ankara ve İstanbul’daki 60 güvenlik işçisi bir günde işinden çıkartılıyor. Bu kabul edilebilir bir şey değil, aralarında 20 yıldır orada çalışan işçi arkadaşlarımızın olduğu bir topluluk iktidar istedi diye işsiz kaldı. Bunu takdirlerinize sunuyorum.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ