5 yaşındaki çocuğa cinsel istismar mahalleliyi sokağa döktü

İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki bir çocuk istismara maruz kaldı. Mahalle halkı karakol önünde toplanarak istismarı protesto etti.İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki bir çocuğun cinsel istismara maruz kaldığı haberinden sonra mahalleli karakol önünde toplanarak istismarı protesto etti.


Çoğunluğu kadınlardan ve çocuklardan oluşan mahalleli istismarı protesto etmek için karakol önüne toplandı. Yetkililerden olayın failleriyle ilgili bilgi almak isteyen ve yaşananlara karşı tepki gösteren insanlara, saatler içinde yüzlerce kişi katıldı.

Mahalleliler olaya dair duyduklarını aktardılar.

‘ÇOCUK ANNESİNE İKİ KİŞİ DEMİŞ’

Bir mahalle sakini “İnşaatta çalışanların öğle yemeğine gittiği sırada olmuş. Kızı alıp götürmüş hatta yanında 5 yaşında başka bir çocuk da varmış, ona para vermiş. Çocuk da koşmuş komşulara söylemiş ‘orada pislik yapıyorlar’ diye. Onlar artık bu şekil kaçmışlar. Biz bir kişi biliyoruz ama çocuk annesine iki kişi demiş. Çocuk kendisi kalkmış annesine gitmiş. Şuanda durumu kritik, babası felç oldu diye duydum. Annesi de yeni doğum yapmış durumu iyi değil. Bildiklerimiz bu kadar” dedi.

‘DİĞER ÇOCUKLAR ÇIĞLIK ATIYOR’

Çocuklardan birinin dayısı olduğunu söyleyen Barış Sezgin “3 çocuklardı, kız 5 yaşında, erkek çocukların biri 5, biri 6 yaşında. 3 çocuk burada oyun oynuyor. Şahıs geliyor ‘size para vereceğim’ diyerek çocukları arka tarafa götürüyor. Zaten çocuklar korkudan kaçıyor. Kız çocuğunu da bildiğim kadarıyla görünmeyecek bir şekilde duvarın arkasına götürüyor. Çocuklar da çığlık atıyor. Şahıs da yukarıya doğru kaçmış” dedi.

EMNİYET’TEN AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kız evladımız hastanede gözetim altındadır. Süreç, Emniyet Teşkilatımız tarafından titizlikle takip edilmektedir. Resmi olmayan açıklamalara lütfen itibar etmeyiniz” denildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ