30 polis, 18 asker, 4 kaymakam ve bir valide koronavirüs!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 30 polis, 18 asker, 4 kaymakam ve bir valide koronavirüs salgınına yakalandığını açıkladı.


Türkiye’de hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şu ana kadar emniyet teşkilatımızda 30, jandarma teşkilatımızda 18 ayrıca 4 kaymakamımız, bir valimiz ve yine diğer teşkilatlarımızda salgınla karşı karşıya kalan, bir bölümü semptom gösteren bir bölümü de pozitif çıkan mesai arkadaşlarımız var”  dedi.

21 İLDE 50 BELDE KARANTİNDA


Salgın kapsamında karantina altına alınan yerleşim yerleri ile ilgilide açıklama yapan Bakan Soylu, “Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yüzde 98,9 düştü. Şu anda 21 ilimizde 50 belde, köy ve mezrayı karantinaya aldık” bilgisini veren Soylu, “Fahiş fiyat uyguladığı değerlendirilen 243 satıcıya operasyon yapıldı” şeklinde ifade etti.

BELEDİYELERİNİN BAŞLATTIĞI YARDIM KAMPANYASI İÇİN “BAŞKA DEVLET OLUŞTURMAKTIR”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı yardım kampanyasına karşı çıkan Süleyman Soylu, “Devlet, vali izin vermeden banka numaraları açıklayıp ‘Ben yardım topluyorum’ derseniz başka devlet, yeni hükümet oluşturmak istiyorsunuz” ifadesiyle eleştirdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ