‘2014’ten bu yana Erdoğan iktidarının yönlendiriscisiyiz, ortağıyız’

Doğu Perinçek: Kısmen iktidarın yönlendiricisiyiz, ortağıyız. 2014 sonrasının sürecini şöyle tanımlayabiliriz: 2014’ten bu yana Tayyip Erdoğan Türkiye’yi yönetmiyor. Türkiye Tayyip Erdoğan’ı yönetiyor. Ordu, polis..Vatan Partisi...


Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, 2104’ten bu yana Türkiye’yi AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönetmediğini, ordu, polis… Vatan partsisinin yönettiğini savunarak ‘Biz iktidarın ksımen yönlendiricisiyiz, ortağıyız’ dedi.

‘F... bizi hapse atmıştı şimdi biz F...’yü hapse attık’ diyen Perinçek’in Independent Türkçe’ye yaptığı açıklamalarda öne çıkanlar şöyle:


Biz iktidara destek vermiyoruz. İktidar bize destek veriyor. 2014 yılından beri değişenlere bakın. F... bizi hapse atmıştı şimdi biz F...’yü hapse attık. PKK ile açılım yapılıyor şimdi PKK hendeklere gömülyor. Amerika ile BOP Eş Başkanlığı ilişkisi vardı şimdi proje bozuldu ve BOP’a karşı mücadele eden bir hükümet var. Rusya’yla, İran’la aramız kötüydü şimdi dostluk var, Astana Zirvesi’nde buluşuluyor. Doğu Akdeniz’de teslimiyetçi bir tavır vardı şimdi Amerika ve İsrail tehditlerine karşı bayrak gösteriliyor. 2014 öncesi Türkiye ile 2014 sonrasındaki Türkiye, Atlantik’in denetimi altındaydı, şimdi Avrasya’ya yerleşen bir Türkiye var. En önemlisi de Amerika’nın 15 Temmuz darbesi kan revan içinde bırakıldı. 12 Mart’ta, 12 Eylül’de Amerika istediği darbeyi yapıyordu. Bütün bu olaylar, Türkiye’nin 2014 baharından sonra bambaşka bir sürece girdiğini gösteriyor. Dönüm noktası ise bizim Silivri duvarını yıkıp çıkmamızdı.

2013’lerle falan başladı. Ama en önemli olay, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni ve Vatan Partisi’nin tahliye etmeye yöneldi. O sırada Cumhuriyet Halk Partisi bizi içeride tutmaya çalışıyordu. Çıkacağımız günlerde Sayın Metin Feyzioğlu bizi ziyarete geldi. O da Tayyip Erdoğan’la birlikte bizim tahliye olmamız için uğraşıyordu. Konuşmasına, ‘Doğu Bey, biliyor musunuz sizi Cumhuriyet Halk Partisi içeride tutmaya çalışıyor’ diyerek başladı?

Kısmen iktidarın yönlendiricisiyiz, ortağıyız. Bütün Amerikan basını böyle yazıyor, Alman basını böyle yazıyor.

2014 sonrasının sürecini şöyle tanımlayabiliriz: 2014’ten bu yana Tayyip Erdoğan Türkiye’yi yönetmiyor. Türkiye Tayyip Erdoğan’ı yönetiyor. Ordu, polis, sanayici, işçi, çiftçi, Vatan Partisi, esnaf…

15 Temmuz gecesi ordu içinde Tayyip Erdoğanların denetim kabiliyetleri çok asgari düzeylere inmişti. Biz onlara televizyonlara çıkıp ‘Bu bir F... darbesidir’ diyerek görevlerini hatırlattık. Bizimle birlikte hareket eden Türk subayları yok. Ordu içinde örgütlenmek Türkiye’ye ihanet olur. Türk ordusunun en seçkin isimleri Vatan Partisi’nin içinde.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ