Wushu Federasyonu’ndan bir garip açıklama: Amacınız iktidarı devirmek!

Kurumdaki aile saltanatıyla gündeme gelen Türkiye Wushu Federasyonu, hakkında çıkan haberlerle ilgili garip bir açıklama yaptı.
Türkiye Wushu Federasyonu, son günlerde ülke gündeminden düşmüyor. Kurumun skandalları saymakla bitmiyor.

Avrupa Şampiyonası’nda kadın sporculara zorla türban taktırmadan, hakkını arayanlara hakarete ve sponsorluk adı altında sporculardan para alıp turnuvaya götürmeye kadar birçok usulsüzlüğün federasyonun bünyesinde yapıldığı ileri sürülüyor.

Geçtiğimiz günlerde de Wushu Federasyonu Asbaşkanı Fatih Çapoğlu’nun yeğeni Dursun Ali Çapoğlu’nun, 2020 Türkiye Şampiyonası’nda serisini tamamlamamasına rağmen aralarında teyzesinin de bulunduğu hakemler tarafından şampiyon ilan edildiği ortaya çıkmıştı.


Tartışmaların odağındaki kurumdan açıklama geldi. İşte o açıklamadan bazı bölümler: 

“Gasp, şantaj, zimmet, dolandırıcılıktan sicili bulunan daha da vahimi aynı zamanda vatan satan, hain örgütün gönüllü militanı bu müptezeller, çeşitli farklı, siyasi, içtimai cenahların muzurlukta birleştikleri global bir çetedirler. Amaçları meşru seçilmiş iktidarları gayrimeşru yöntemlerle, darbelerle devirip, kendi menfaat imparatorluklarını Dünya Siyonizm’iyle işbirliği yaparak kurmaktır.”

“Sizin maksadınızı ve amacınızı biliyoruz. Derdiniz başörtüsü! Biz başörtülü insanı dünya şampiyonu yaptık ve dünya karşımıza geçti. Bizi müsabakalarına almadılar. Fakat kızlarımız başörtüsündeki dik duruşu ve yaptığı spordaki üstünlüğü ile hepsinin ağzını açık bırakmıştır.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ