Vatani görev için askere çağrılan terörist!

Vehbi Özsözlü, Kanun Hükmünde Kararname’yle polislikten ihraç oldu. Yetmedi terörist ilan edildi. Dün ise vatani görevini yapmak için askere alındı.


Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında Temmuz 2018’de ihraç edilen Vehbi Özsözlü, askerlik yoklaması gelince vatani görevini yapmak üzere dün Ankara Polatlı’daki birliğine teslim oldu.

Ersözlü yaşadığı trajikomik durumu sosyal medya hesabından şöyle paylaştı: “701 KHK ile terör örgütü üyesi suçlamasıyla polis memurluğu mesleğinden ihraç edildim. Bu günde Allah kısmet ederse Ankara Polatlı’ya vatani görevimi yapmak üzere askere gidiyorum. Şaka gibi bir ülkede yaşıyoruz.”

701 sayılı kanun hükmünde kararname ile çeşitli kurumlarda görev yapan 18 bin 632 personel kamudan ihraç edildi. Aynı KHK ile 148 personel, kamudaki görevlerine iade edildi. Kurumlarından daha önce ayrılan, TSK’dan 324, Emniyet Genel Müdürlüğünden bin 167 ve jandarmadan 35 personelin rütbeleri 701 sayılı KHK ile alındı. KHK ile 4 Vali Yardımcısı ve 4 Kaymakam meslekten ihraç edilmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ